• Pierwsza
  • Ostatnia
"Wiosna na wsi" - grupa 4-latki

W tygodniu (20-24.04) dzieci z grupy 4-latków realizowały blok tematyczny pt.: „Wiosna na wsi”. Dzieci wykonywały wiosenne prace plastyczne, wykorzystały również do zabawy i nauki przesłane propozycje ćwiczeń oddechowych, zabaw ruchowych, zabaw z piaskiem strukturalnym oraz przeprowadziły eksperymenty z wodą "Wulkan".

W tygodniu 20-24.04.2020, dzieci z grupy 3-latków poznawały „Zwierzęta z wiejskiego podwórka”. Wzbogacały wiedzę o tym jak wyglądają zwierzęta mieszkające na wsi, co lubią jeść, jak żyją. Dowiedziały się także co zyskują ludzie hodując zwierzęta. Nie zabrakło propozycji zajęć z farbami, plasteliną. Nie obyło się bez ćwiczeń ruchowych czy oddechowych.

"Wiosenne powroty" - grupa 3-latki

Tematem tygodnia (14-17.04) w grupie 3-latków były "Wiosenne powroty". Dzieci wspólnie z rodzicami zgłębiały wiedzę o ptakach, m.in. o bocianach czy jaskółkach. Oczywiście Pani Ewa zaproponowała wiersze, ćwiczenia oddechowe, ortofoniczne czy ruchowe. Tematem przewodnim prac plastycznych był bocian.

"Wiosenne powroty" - grupa 4-latki

W tygodniu (14-17.04) dzieci z grupy 4-latków realizowały blok tematyczny pt.: „Wiosenne powroty”. Dzieci miały możliwość poznania zwyczajów m.in. bociana czy żaby. Nie obyło się także bez propozycji różnych ćwiczeń językowych, słownikowych czy ruchowych.

"Wiosna" - grupa 5-latki A

Tematem tygodnia (14-17.04) w grupie 5A była „Wiosna”. Dzieci miały za zadanie obserwować przyrodę. Wykonały wiele zadań, prac plastycznych oraz doświadczenie "Lampa - lawa" zgłębiając tajniki gęstości cieczy. Razem z rodzicami rozwiązywały zagadki, śpiewały oraz poznały niektóre gatunki ptaków. Nie obyło się również bez ćwiczeń gimnastycznych i oddechowych podczas których powstały niesamowite „pianostwory”.

"Dbamy o Ziemię" - grupa 5-latki B

W tygodniu (14-17.04) dzieci z grupy 5B realizowały blok tematyczny pt.: „Dbamy o Ziemię”. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny o lesie, poznawały kwiaty, motyle, eksperymentowały z wodą i zajmowały sie wieloma innymi ciekawymi tematami zaproponowanymi przez Panią Beatkę.

"Historia ukryta w legendach" - grupa 0

W tygodniu (14-17.04) 6-latki realizowały temat "Historia ukryta w legendach" i poznawały wybrane regiony Polski, ich historię i tradycje. Dzieci miały możliwość wysłuchania hejnału z Wieży Mariackiej. Z pomocą rodziców poznały legendy o smoku wawelskim i złotej kaczce. Zadaniem plastycznym na ten tydzień było przygotowanie zamku z dowolnych materiałów i według własnych pomysłów.

• Pierwsza
  • Ostatnia