• Ostatnia

W tygodniu 04-08.05.2020 roku, grupa 3-latków realizowała temat „Moja miejscowość, mój region”. Dzieci miały możliwość bliższego poznania swoje miasto Czeladź, jego historii, legend, ciekawych zabytków oraz herb i flagę.

"Polska - moja Ojczyzna" - grupa 0

W tygodniu 27-30.04.2020 roku, starszaki realizowały temat "Polska - moja Ojczyzna" i tym samym przypomniały sobie jakie mamy symbole narodowe. Dzieci pod czujnym okiem rodziców kształtowały postawy patriotyczne. Sześciolatki obejrzały film edukacyjny „Polak mały”, wysłuchały hymn narodowy a rodzice rozmawiali z dziećmi kiedy śpiewamy hymn i w jakich okolicznościach.

"Muzyka jest wszędzie" - grupa 5B

W dniach 27-30.04.2020 roku, dzieci z grupy 5B realizowały wraz z rodzicami temat „Muzyka jest wszędzie”. Dzieci przeprowadzały eksperyment, który pozwalał „zobaczyć dźwięk” czyli fale dźwiękowe, poznawały cechy dźwięku, czyli głośność, czas trwania oraz wysokość dźwięku. Dowiedziały się też, co to jest orkiestra i słuchały dźwięków różnych instrumentów muzycznych.

"Zwierzęta na wsi" - grupa 5A

Tydzień 27-30.04.2020 roku, upłynął grupie 5A na realizowaniu tematu „Zwierzęta na wsi“. Dzieci poznały jakie zwierzęta są hodowane przez ludzi na wsi oraz jakie z tego płyną korzyści. Przeprowadziły doświadczenie „Gumowe jajko” oraz wykonały samodzielnie twarożek kanapkowy. Pięciolatki obejrzały film edukacyjny, który pozwolił im przypomnieć sobie i utrwalić wygląd symboli narodowych.

"Dbamy o przyrodę" - 4-latki

W tygodniu (27.04. - 30.04.2020) dzieci z grupy 4-latków realizowały blok tematyczny pt. „Dbamy o przyrodę”. Czterolatki wzbogacały swoją wiedzę na temat ochrony środowiska. Poznały sposoby segregacji śmieci, kolorowały obrazki o tematyce ekologicznej, słuchały piosenek o ekologii oraz oglądały bajkę Rodzina Treflików, która również zwracała uwagę na temat ochrony środowiska.

W dniach 27-30.04.2020 roku, dzieci z grupy 3-latków realizowały temat „Dbamy o przyrodę”. Maluchy miały możliwość dowiedzieć się się jak segregować śmieci, dbać o środowisko aby oddychać świeżym powietrzem. Wszystko to w formie ciekawych zabaw, ćwiczeń, piosenek, filmu, opowiadań i bajek.

"Świat dla odważnych" - grupa 0

„Świat dla odważnych” to temat realizowany przez grupę 0 w tygodniu 20-24.04.2020 roku. W tym tygodniu starszaki uczyły się jak radzić sobie z własnymi lękami oraz poznawały sposoby jak przezwyciężać i niwelować swoje lęki. Dzieci poznały nową literkę F,f, uczyły się ustalać ciężar przedmiotu wykorzystując wagę szalkową wykonaną z rodzicami według instrukcji.

"Dbamy o Ziemię i rozmawiamy o teatrze" - 5-latki

Dzieci z grupy 5 latki B realizowały wraz z rodzicami w tygodniu 20-24.04.2020 temat „Teatr” oraz rozmawiały na temat dbania o Ziemie. Dzieci oglądały krótki film pt.: "Z wizytą w teatrze lalek". Uczestniczyły w multimedialnym spektaklu teatralnym Teatru Animacji w Poznaniu pt.: "Baśń o trzech konikach". Rozmawiały także o segregowaniu śmieci, projektowały odznaki Przyjaciela Przyrody, poznawały sekretne życie pszczół.

"Dbamy o Ziemię" - 5-latk A

W tygodniu 20-24.04.2020 roku, grupa 5 latków A pracując z rodzicami w domu omawiała temat "Dbamy o Ziemię". Przedszkolaki wirtualnie przeniosły się do lasu oglądając film edukacyjny, założyły hodowlę roślin, rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki oraz ćwiczyły swoją spostrzegawczość i pamięć. Bardzo pilnie pracowały z kartami prac, tworzyły prace plastyczne oraz przeprowadzały doświadczenia z mydłem.

• Ostatnia