• Ostatnia
"Łąka i jej mieszkańcy" - grupa 5B

Blok tematyczny, jaki dzieci z grupy 5-latków B realizowały wraz z rodzicami w tygodniu 11-15.05.2020 roku, to „Łąka i jej mieszkańcy”. Przedszkolaki słuchały wiersza opisującego łąkę, rozwiązywały zagadki o łące i tworzyły pracę plastyczną. Dzieci wybrały się również na multimedialną wycieczkę po łące wraz z sympatycznym Skrzatem Borówką. Poznały tam wiele żyjących na łące zwierząt i roślin.

"Świat muzyki" - grupa 5A

Ten 11-15.05.2020 roku, upłynął w temacie „Świat muzyki”. Grupa 5 latków A wybrała się na wycieczkę on-line do filharmonii poznając sławnych kompozytorów oraz instrumenty świata. Przez cały tydzień dzieci aktywnie słuchały i poznawały a przy tym świetnie się bawiły muzyką poważną sławnych kompozytorów: Straussa, Chopina, Beethovena oraz Mozarta.

"Polska - moja Ojczyzna" - grupa 4-latki

W tygodniu 11-15.05.2020 roku, dzieci z grupy 4 latków realizowały blok tematyczny „Polska – moja Ojczyzna“. Czterolatki poznały legendę o Lechu, Czechu i Rusie, o Warszawskiej Syrence, zapoznały się z wyglądem flagi, godła oraz mapy swojego kraju. Wysłuchały hymnu Polski oraz piosenek „Jestem Polakiem” i „Wielcy Polacy”. Zdobyły również niezbędne wiadomości dotyczące Warszawy.

W tygodniu 11-15.05.2020 roku, dzieci z grupy 3-latków realizowała temat „Moja Ojczyzna”. Dzieci poznały flagę, godło i inne symbole związane z ojczyzną - Polską, bo przecież wszyscy są Polakami. Dzieci miały możliwość utrwalenia wiedzy o własnym kraju i poszerzyć wiadomości o Ojczyźnie.

"Pan Toti - górnikiem" - konkurs plastyczny

Fundacja „Pan Toti i przyjaciele“ z siedzibą w Gliwicach zorganizowała konkurs plastyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym pt. „Pan Toti – górnikiem“. Nasze przedszkole reprezentował Franciszek Joniec z grupy 4-latków, który otrzymał wyróżnienie.

"Muzyka, która łączy" - grupa 0

W tygodniu 04-08.05.2020 roku, dzieci z grupy 6-latków realizowały blok tematyczny „Muzyka, która łączy”. Sześciolatki poznawały różne gatunki muzyki – od klasycznej po współczesną, wzbogacały wiedzę o instrumentach muzycznych, rozwijały umiejętności grania na instrumentach perkusyjnych. Grając na własnoręcznie wykonanych instrumentach dzieci rozwijały słuch muzyczny.

"Polska - mój dom" - grupa 5-latki B

Blok tematyczny, jaki realizowały w tygodniu 04-08.05.2020 roku, dzieci z grupy 5 latki B to „Polska - mój dom”. Dowiedziały się jak wygląda herb Czeladzi oraz co on symbolizuje. Dzieci oglądały film o polskich symbolach narodowych, w którym dowiedziały się jak powstawały symbole naszego kraju oraz dlaczego w godle Polski jest orzeł. Słuchały również hymnu Polski. Poznały też najbardziej charakterystycznych miejscach Polski.

"W teatrze" - grupa 5-latki A

W tygodniu 04-08.05.2020 roku, grupa 5 latków A realizowała temat „W teatrze”. Dzieci poznały zagadnienia związane z teatrem. Dowiedziały się jak powstaje scenariusz przedstawienia teatralnego, jak nazywają się pomieszczenia w teatrze. 5 latki wybrały się na wirtualną wycieczkę do Teatru Lalek w Warszawie i Teatru Rozrywki w Chorzowie.

"Moja miejscowość - mój region" - grupa 4-latki

W tygodniu 04-08.05.2020 roku, dzieci z grupy 4-latków realizowały blok tematyczny „Moja miejscowość – mój region”. Czterolatki pod czujnym okiem rodziców poznały legendy i historię swojej miejscowości, poznały zabytki i symbole związane z miastem (herb, flaga, pieczęć), wykonały pracę plastyczną związaną z Czeladzią.

• Ostatnia