• Pierwsza
  • Ostatnia

Realizując zadania wynikające z Rozporządzenia MEN z dnia 20 marca 2020 r. (Dz.U. 2020, poz. 493), informujemy Rodziców/Opiekunów wychowanków naszego przedszkola, iż w celu realizacji zadań placówki oraz podstawy programowej wychowania przedszkolnego, prosimy o zapoznanie się z danymi do kontaktów z wychowawcami z poszczególnych grup wiekowych.

Wielkanocne życzenia

Świąt prawdziwie Wielkanocnych z jajkiem, słońcem i Dyngusem roześmianym, z wiarą mocną w lepsze jutro i nadzieją... Radujcie się i z ufnością patrzcie w przyszłość. Wesołego Alleluja !!! Społeczność Przedszkola nr 4 im. "Słonecznego uśmiechu"

Poznajemy zwyczaje świąt wielkanocnych

W tym tygodniu wszystkie dzieci poznają zwyczaje świąt wielkanocnych. Dzieci tworzą także wielkanocne ozdoby, m.in.: pisanki, palmy, kurczaki, zające. Uczą się wierszy i piosenek. I z radością oczekują na Święta Wielkanocne.Zapraszamy przez cały tydzień do galerii.

Plakat z zasadami bezpieczeństwa w walce z korona

Macie Państwo do wglądu plakat (jako załącznik) przekazany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, dotyczący podstawowych zasad bezpieczeñstwa w walce z koronawirusem, który w czytelny sposób przedstawia jak postępować nie tylko podczas kwarantanny, ale także podczas zakupów, załatwiania spraw urzędowych, mówi o wsparciu dla seniorów oraz daje wskazówki jak zachować się w przypadku podejrzenia zachorowania.

"Łąka pełna życia" - 6-latki pracują w domu

W grupie sześciolatków tematem przewodnim w tym tygodniu była „Łąka pełna życia”. Sześciolatki pracowały wraz z rodzicami w domach. Siały rzeżuchę, cebulkę, wykonywały piękne prace plastyczne, oglądały filmy i zdjęcia mieszkańców łąk. Wszyscy mieli możliwość zapoznania się z cyklem rozwojowym motyla. Starszaki rozwiązywały zagadki, słuchały opowiadań i wierszy czytanych przez rodziców.

"Wiosenne przebudzenie" - 3-latki pracują w domu

"Wiosenne przebudzeni" - to temat, który realizuje grupa 3-latków na przełomie marca i kwietnia. Dzieci wspólnie z rodzicami/opiekunami poznawały pierwsze zwiastuny wiosny, utrwalały kolory, wykonywały prace plastyczne, ćwiczyły buzię i zakładały hodowlę fasoli.

"Wiosna" - 5-latki A pracują w domu

Grupa 5-latków A cały tydzień pilnie pracuje realizując temat "Wiosna" Dzieci wspólnie z rodzicami/opiekunami śpiewały poznane piosenki, słuchały wierszy, opowiadania, oglądały przedstawienie teatralne pt „Rumpelsztyk” w formie teatru cieni Małgorzaty Saniak-Grabowskiej prosto z Teatru Zagłębia, jak również wykonywały ciekawe prace plastyczne.

"Nadeszła wiosna" - 5-latki B pracują w domu

Nadeszła wiosna" - to blok tematyczny, który realizują w tym tygodniu dzieci z grupy 5B. Dzieci wspólnie z rodzicami/opiekunami zakładały hodowlę fasoli, sadziły rzeżuchę, wykonywały ciekawe prace plastyczne, oraz dla zdrowia fizycznego - uczestniczyły w zabawach ruchowych - jak np. "Słoneczko i deszczyk". Fasolę dzieci wykorzystały także do innych zabaw, np. układały nasionka w różne kształty na kartkach. Pani Beatka.

Wiosenne przebudzenie" - 4-latki pracują w domu

W tym tygodniu w grupie 4-latków tematem przewodnim pracy wychowawczo - dydaktycznej jest "Wiosenne przebudzenie". Pomimo kwarantanny 4-latki chętnie realizują zaproponowaną tematykę. Dzieci malują farbami oznaki Wiosny, wyklejają bazie oraz zakładają hodowlę fasolki czy rzeżuchy. Zapraszamy do obejrzenia galerii. Pani Kasia i Iwonka.

• Pierwsza
  • Ostatnia