Uwaga!!! Podstawowe informacje o koronawirusie

W związku z pojawiającym się zagrożeniem dotyczącym koronawirusa zachęcamy Państwa do zapoznania się z informacjami i zaleceniami oraz do śledzenia komunikatów, które dostępne są pod następującymi adresami: https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie; https://gis.gov.pl/; https://www.men.gov.pl/; https://www.pzh.gov.pl/;

"W poszukiwaniu piegów Pana Kleksa" - Teatr Uśmi

09 marca 2020 roku, nasze przedszkole po raz kolejny odwiedzili aktorzy z Agencji Artystycznej Uśmiech z przedstawieniem teatralnym pt. „W poszukiwaniu piegów Pana Kleksa”. Dzisiejsza historia opowiadała o chłopcu Antonim, który wybrał się w pełną przygód wyprawę w celu znalezienia piegów Pana Kleksa. Dzieci doskonale bawiły się przy znanych piosenkach i wierszach.

"Gucio się wstydzi" - spotkanie czytelnicze

03 marca 2020 roku, odbyło się kolejne comiesięczne czytelnicze spotkania z paniami z Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Nogajowej w Czeladzi w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzisiaj dzieci poznały kolejną książkę z serii Uczucia Gucia pt. „Gucio się wstydzi”. Tym razem jednorożec Gucio pokazał dzieciom jak radzić sobie z uczuciem wstydu.

"Malarstwo jaskiniowe. Dzień Darwina" - zajęcia

25 lutego 2020 roku, dzieci z grupy 0 wzięły udział w zajęciach bibliotecznych w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi pt. „Malarstwo jaskiniowe. Dzień Darwina”. Na zajęciach dzieci dowiedziały się kim był Karol Darwin i dlaczego jest obchodzony Dzień Darwina. Miały także możliwość przyswojenia sobie ogólnej wiedzy o teorii ewolucji.

"O Plastusiu co zabłądził w borze" - Teatr Skrz

21 lutego 2020 roku, gościliśmy aktorów z Teatru Skrzat z Krakowa, którzy zaprezentowali dzieciom przedstawienie pt. „O Plastusiu co zabłądził w borze”. Główny bohater miał mnóstwo ciekawych przygód w lesie szukając poziomek dla lalki Kasi. Ważnym przesłaniem przedstawienia były wartości wychowawcze takie jak: przyjaźń, dobro oraz niesienie pomocy innym w potrzebie.

"O Jasiu i łodydze fasoli" - zajęcia biblioteczn

20 lutego 2020 roku, dzieci z grupy 5B wzięły udział w zajęciach bibliotecznych pt. „O Jasiu i łodydze fasoli” w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi. Podczas spotkania dzieci poznały bajkę o Jasiu i fasoli a następnie tworzyły papierowe zamki i zakładały swoje własne hodowle fasoli.

"Opowieści ze zmyślonego cyrku" - wycieczka do T

19 lutego 2020 roku, przedszkolaki z grupy 5A i 0 wyjechały do Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie na spektakl pt. „Opowieści ze zmyślonego cyrku”. Dzieci z zapartym tchem śledziły przygody głównego bohatera, który czuł się odrzucony przez grupę i określony przez swoich przyjaciół jako ktoś „inny”.

"Gucio czuje się winny" - spotkanie czytelnicze

18 lutego 2020 roku, odbyło się kolejne czytelnicze spotkania z panią z Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Nogajowej w Czeladzi w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzisiaj dzieci poznały kolejną książkę z serii Uczucia Gucia pt. „Gucio czuje się winny”. Wraz z Guciem – małym jednorożcem, dzieci dowiedziały się jak poradzić sobie z uczuciem winy.

Dzień Kota

17 lutego 2020 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kota. Co piją koty? Czy koty chodzą do lekarza? Jak wysoko może skoczyć kot? Czy kot przemawia do nas ogonem? Ile palców mają koty? Szukaniem odpowiedzi na te i inne pytania zajmowały się dzisiaj dzieci. Przedszkolaki tworzyły także prace plastyczne o kociej tematyce oraz dowiedziały się wielu różnych ciekawostek z życia kotów.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Dzień Kota
Dzień Babci i Dziadka

07, 11, 12, 13 i 14 lutego 2020 roku, uroczyście obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Wszystkie dzieci wraz z personelem, tak jak co roku powitały w naszym przedszkolu, ukochane babcie i najwspanialszych dziadków, chcąc im podziękować za ich dobre serce, cierpliwość i miłość. Każda grupa przedstawiła program artystyczny – wiersze, tańce i piosenki pełne słów wdzięczności i miłości.