"Sukienka księżniczki Zosi" - Baśniowa Kapela

19 grudnia 2019 roku, gościliśmy w naszym przedszkolu „Baśniową Kapelę” Państwa Szafrańców z opowieścią muzyczną pt. „Sukienka księżniczki Zosi”. Opowieść o marzeniu spełnionym przez Świętego Mikołaja, przekazała dzieciom wartości uniwersalne tj. prawda, dobro i piękno. W czasie występu wszyscy świetnie się bawili śpiewając i klaszcząc.

III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczn

Nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Plastycznym pt. „Figury geometryczne oczami dzieci”, którego organizatorem było Przedszkole Publiczne nr 10 im. Przyjaciół Bajek Disneya w Czeladzi. W konkursie reprezentowała nas Amelka Ł. z grupy 5B, zdobywając III miejsce z pracą pt. „Geometryczne miasto”. Gratulujemy !!!

"Gucio się złości" - spotkanie czytelnicze

13 grudnia 2019 roku, odbyło się czytelnicze spotkania z paniami z Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Nogajowej w Czeladzi w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzisiaj dzieci poznały kolejną książkę z serii Uczucia Gucia pt. „Gucio się złości”. Tym razem jednorożec Gucio pokazał dzieciom jak radzić sobie ze złością.

"Dzień Herbaty" - zajęcia biblioteczne grupa 5A

12 grudnia 2019 roku, dzieci z grupy 5A uczestniczyły w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi w zajęciach bibliotecznych pt. „Dzień Herbaty”. Dzieci zapoznały się z różnymi rodzajami herbat i sposobem ich przyrządzania w różnych krajach oraz dowiedziały się, że tradycja jej picia sięga kilku tysięcy lat.

"Hej Kolęda, Kolęda" - Międzyprzedszkolny Konku

10 grudnia 2019 roku, w SDK ODEON w Czeladzi odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd pt. „Hej Kolęda, Kolęda”. Nasze przedszkole reprezentowały dwa zespoły oraz soliści. Poziom występów uczestników zaskoczył jury, które postanowiło przyznać wszystkim dzieciom pierwsze miejsce. Jednakże kilkoro dzieci dostało wyróżnienie, między innymi nasze przedszkolaki – Nina R., Lena M., Wojtek P. i Michał L. Gratulujemy !!!

Serdeczne podziękowania dla Rodziców !!!

Dyrektor przedszkola Barbara Węgrzyn wraz z personelem, serdecznie dziękuje Radzie Rodziców za wsparcie przy organizacji paczek z okazji Mikołaja i sprawienie, że ten dzień był wyjątkowy. Serdeczne podziękowania także dla taty Cezarego - Pana Piotra Szmal za pomoc w naprawie sprzętu HiFi.

Mikołaj

06 grudnia 2019 roku – Mikołajki przedszkolaki spędziły w kinie w Kopalni Kultury na Piaskach. Dzieci obejrzały film pt. „Śnieżna paczka”, o przygodach arktycznego lisa Swifty i jego przyjaciół. Po filmie dzieci spotkały się z Mikołajem. Spotkanie zostało uwiecznione na zdjęciach. A po powrocie do przedszkola czekały na dzieci paczki i prezenty od Mikołaja.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Mikołaj
"W oczekiwaniu na Mikołaja" - zajęcia bibliotecz

05 grudnia 2019 roku, dzieci z grupy 5B wzięły udział w zajęciach bibliotecznych w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi. Tym razem dzieci wysłuchały opowieści o Świętym Mikołaju i Dziadku Mrozie, oglądały przepięknie ilustrowane książki i wykonały prace plastyczne - zimowy krajobraz.

Andrzejki

29 listopada 2019 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Andrzejki”, czyli dzień spędzony na radosnych zabawach i wróżeniu. Nie zabrakło najbardziej popularnych wróżb. Dzieci poznały znaczenie kolorów, magicznych liczb, koła fortuny, rzucały monetami, kostkami, układały buty, itp. „Andrzejki” są świetną okazją, aby dzieci poznały tradycje ludowe.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Andrzejki
Zapraszamy do udziału w akcji "Góra Grosza"

25 listopada 2019 roku, nasze przedszkole przystąpiło do 20 – tej jubileuszowej edycji akcji Góra Grosza, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Akcja trwać będzie do 2 stycznia 2020 roku. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.