"W rodzinie wilków" - zajęcia biblioteczne grupa

10 października 2019 roku, dzieci z grupy 0 rozpoczęły comiesięczne wyjścia na zajęcia biblioteczne do Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi. Pierwsze spotkanie poświęcone było Światowemu Dniu Zwierząt pt. „W rodzinie wilków”. Zajęcia pozwoliły dzieciom poszerzyć wiadomości na temat środowiska naturalnego wilków oraz innych mieszkańców lasów i łąk.

Światowy Dzień Żywności zajęcia biblioteczne

08 października 2019 roku, dzieci z grupy 5A rozpoczęły comiesięczne wyjścia na zajęcia biblioteczne do Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi. Spotkanie poświęcone było Światowemu Dniu Żywności.

Zajęcia przyrodniczo-badawcze w Parku Grabek

04 i 07 października 2019 roku, dzieci z grup 5A i 5B wzięły udział w zajęciach przyrodniczo-badawczych w odnowionym Parku Grabek.

Światowy Dzień Zwierząt

04 października 2019 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Była to świetna szansa na zwrócenie uwagi przedszkolaków na los zwierząt oraz uświadomienie im jak należy dbać o zwierzęta, otaczać je opieką, szacunkiem i nie krzywdzić. Dzieci opowiadały także o swoich domowych pupilach oraz wykonały prace plastyczne poświęcone zwierzątkom.

"Gucio się boi" - spotkanie czytelnicze

03 października 2019 roku, rozpoczęliśmy comiesięczne czytelnicze spotkania z paniami z Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Nogajowej w Czeladzi w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzisiaj dzieci poznały książkę z serii Uczucia Gucia pt. „Gucio się boi”. Wraz z Guciem – małym jednorożcem, dzieci nauczą się nazywać emocje i sposoby panowania nad nimi.

"Dzień Emotikona" - zajęcia biblioteczne grupa 5

01 października 2019 roku, dzieci z grupy 5B rozpoczęły comiesięczne wyjścia na zajęcia biblioteczne do Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi. Podczas spotkania w czytelni dzieci uczestniczyły w zajęciach z okazji Dnia Emotikona.

Dzień Chłopaka

30 września 2019 roku, obchodziliśmy Dzień Chłopaka. We wszystkich grupach, dziewczynki złożyły kolegom życzenia. Nie zabrakło zabaw, gier, konkursów przy których wszyscy świetnie się bawili oraz drobnych upominków.

W poszukiwaniu jesieni

Za oknem roztacza się jesienna aura, ale nasze przedszkolaki uważają, że to najpiękniejsza pora roku: pełna barw i magii. Dlatego jeśli tylko pozwala na to pogoda chodzimy na spacery lub bawimy się w ogrodzie. Dzieci zbierają kasztany, żołędzie i kolorowe liście oraz podpatrują zmiany zachodzące w przyrodzie.

Dzień Przedszkolaka

23 września 2019 roku, świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji wychowawczynie złożyły dzieciom życzenia oraz postarały się dostarczyć dzieciom okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Było mnóstwo śmiechu, żartów, zabaw, gier i tańców. Oj, wesoło było dzisiaj na salach w poszczególnych grupach wiekowych. Fajnie jest być przedszkolakiem !!!

Sprzątanie Świata 2019

20 września 2019 roku, wszystkie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata 2019 – Polska”. Hasło tegorocznej akcji brzmiało „Nie śmiecimy – sprzątamy - zmieniamy”.