25 LIS 2019

Zapraszamy do udziału w akcji "Góra Grosza"

Plakat akcji

JEDEN GROSZ ZNACZY NIEWIELE, ALE ,, GÓRA GROSZA" BĘDZIE NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE!

25 listopada 2019 roku, nasze przedszkole przystąpiło do 20 – tej jubileuszowej edycji akcji Góra Grosza, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Akcja trwać będzie do 2 stycznia 2020 roku. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet groszowych (od 1 gr. do 50 gr.) Możliwa jest zbiórka większych nominałów, jednakże dla organizatorów akcji najważniejszym jest uświadomienie dzieciom, że najdrobniejsze monety mogą w tak dużej liczbie stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w najtrudniejszej sytuacji życiowej. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz ze swoimi Rodzicami/Opiekunami do udziału w zbiórce.