"O pewnym Utopcu" - spotkanie czytelnicze

5 kwietnia 2018 roku, odbyło się kolejne czytelnicze spotkania z panią Ewą z Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki w Czeladzi, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Ten rok upływa pod hasłem „Baśniowy świat przedszkolaków”. Dzisiaj poznaliśmy baśń „O pewnym Utopcu”.

Spotkanie z siatkarkami klubu MKS Dąbrowa Górnic

4 kwietnia 2018 roku, dzieci z najstarszych grup uczestniczyły w spotkaniu z siatkarkami klubu MKS Dąbrowa Górnicza. Siatkarki – Ana Grbac i Natalia Perlińska opowiedziały dzieciom o klubie a także zachęcały do uprawiania siatkówki oraz zdrowego odżywiania.

WIELKANOCNE ŻYCZENIA !!!

Wesołych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka, szalonego i wyjątkowo mokrego Śmigusa Dyngusa oraz samych słonecznych i cudownych dni w gronie najbliższych życzy cała społeczność Przedszkola nr 4 w Czeladzi.

Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt. ,,Wie

27 marca 2018 roku w Kopalni Kultury odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt. ,,Wiersze Juliana Tuwima", którego organizatorem było Przedszkole Publiczne nr 5 im. Przyjaciół Jeżyka Tuptusia w Czeladzi. Celem konkursu była popularyzacja twórczości Juliana Tuwima oraz zainteresowanie dzieci poezją. Nasze przedszkole reprezentowała Ania M. (z wierszem "Spóźniony słowik") i Natalia B. (z wierszem "Okulary") z grupy 0A.

Nauczanie podstaw programowania - kodowanie

W tym roku szkolnym w naszym przedszkolu realizujemy unikatowy w skali kraju projekt nauczania podstaw programowania przeznaczony dla dzieci w wieku 5, 6 – lat we współpracy z Akademią Rozumino. To niezapomniana przygoda z nauką programowania - kodowania. Kodowanie nazywane jest dziś „trzecim językiem”. W realizacji programu pomagają zestawy edukacyjne, które wprowadzają dzieci w świat nauki, technologii, inżynierii i matematyki.

"O prosiaczku Brudasku" - Teatr Skrzat

23 marca 2018 roku, nasze przedszkole odwiedzili aktorzy krakowskiego Teatru Skrzat z przedstawieniem pt. „O prosiaczku Brudasku”. Dzieci poznały konsekwencje niezdrowego i niehigienicznego życia oraz oceniały zachowania służące i zagrażające zdrowiu, utrwalały wiedzę o właściwym sposobie odżywiania się, kształtowały nawyk dbania o higienę osobistą oraz o czystość w najbliższym otoczeniu.

"Wielkanocne upominki dla Rodzinki" - akcja charyt

W pierwszej połowie marca 2018 roku, nasze przedszkole przystąpiło w ramach wolontariatu do akcji „Wielkanocne Upominki dla Rodzinki” w imieniu Fundacji Wspierania Rozwoju Zasobów Ludzkich „Nasze Zagłębie”. Akcja polegała na przygotowaniu paczek świątecznych dla ubogich, potrzebujących rodzin, mieszkających w Zagłębiu. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom !!!

"Dzień Klauna" - zajęcia biblioteczne

22 marca 2018 roku, dzieci z grupy 0A, wzięły udział w zajęciach bibliotecznych pt. „ Międzynarodowy Dzień Klauna” w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki w Czeladzi. Głównym celem zajęć było zapoznanie dzieci z pojęciami: teatr, aktor, rekwizyt, scenografia, pantomima.

Powitanie wiosny

W naszym przedszkolu przyjął się zwyczaj żegnania zimy i witania nadchodzącej wiosny. 21 marca spod przedszkola wyruszył barwny, kwiatowy korowód z Marzanną na czele.

Wiosenne kąciki przyrodnicze

Kalendarzowa wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami i choć nie widać jej za oknem to 4 – latki oraz starszaki, postanowiły zaprosić wiosnę do przedszkola. Dzieci urządziły w salach wiosenne kąciki przyrodnicze zapełnione siewami i sadzonkami.