Spotkanie z Football Academy Czeladź

17 maja 2018 roku, nasze przedszkole odwiedzili menagerowie oraz trenerzy Football Academy Czeladź – Panowie Dawid Jakubczyk i Bartłomiej Matuszowicz oraz tata naszego kolegi Pan Marcin Jarecki. Football Academy jest innowacyjną, dynamicznie rozwijającą się szkółką piłkarską dla dzieci i młodzieży działającą na terenie naszego miasta.

"Dzień Bibliotekarza" oraz Pasowanie na czytelnik

8 maja 2018 roku, dzieci z grupy 0, a 15 maja z grupy 0A, wzięły udział w zajęciach bibliotecznych pt. „Dzień Bibliotekarza” w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki w Czeladzi.

"Czarująca żaba" - Teatr Skrzat

14 maja 2018 roku, dzieci obejrzały spektakl teatralny pt. "Czarująca żaba" w wykonaniu aktorów Teatru Skrzat z Krakowa.

Rok 2018 - Rokiem Niepodległości Polski

Rok 2018 został ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości a przez Senat RP Rokiem Niepodległości Polski. W związku z tym w naszym przedszkolu zainaugurowaliśmy obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Barwy

24 kwietnia 2018 roku, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Nogajowej w Czeladzi, odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom gminnego konkursu plastycznego pt. „Barwy narodowe oczami dziecka”. Organizatorem konkursu było nasze przedszkole. Jego celem było kształtowanie wśród dzieci poczucia świadomości narodowej.

„Dzień Kostki Rubika” - zajęcia biblioteczne

24 kwietnia 2018 roku, dzieci z grupy 0A, wzięły udział w zajęciach bibliotecznych pt. „17 kwietnia Dzień Kostki Rubika” w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki w Czeladzi. Celem zajęć było wzbudzenie zainteresowania dzieci prostymi grami matematycznymi.

Dzień Ziemi

20 oraz 23 kwietnia 2018 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. We wszystkich grupach przeprowadzone były zajęcia mające na celu wzbogacenie wiedzy dzieci na temat ekologii, a w szczególności uświadomienie konieczności ochrony środowiska. Dzieci zasadziły także na przedszkolnych klombach – kwiaty, które będą mogły na bieżąco obserwować.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Dzień Ziemi
"Audiobook to też książka" - zajęcia bibliotec

17 kwietnia 2018 roku, dzieci z grupy 0 wzięły udział w zajęciach bibliotecznych pt. „Audiobook to też książka” w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki w Czeladzi.

"Żyrafa Marczela" - warsztaty plastyczne w MBP

10 kwietnia 2018 roku, dzieci z grupy 0A w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czeladzi wzięły dział w warsztatach plastycznych pt. „Żyrafa Marczela”.

"Radio Smyk SM" - Baśniowa Kapela

5 kwietna 2018 roku, gościliśmy w naszym przedszkolu „Baśniową Kapelę” z audycją muzyczną pt. „Radio Smyk SM”. Tym razem dzieci poznały historię o bocianiej rodzinie, która w trudnej sytuacji, nie mogąc wykarmić wszystkich piskląt, wyrzuca z gniazda najsłabszego bocianka – Piąteczkę.