Świąteczne życzenia !!!

Magicznych świąt, pełnych spokoju, refleksji, rodzinnego ciepła, bez pośpiechu, trosk i zmartwień, wśród tych bliskich i tych dalszych, spędzonych z prawdziwą miłością i szczerą radością, spełnienia marzeń w nadchodzącym Nowym Roku, życzy cała społeczność Przedszkola Nr 4 im. "Słonecznego uśmiechu".

"Kolędy i pastorałki" - audycja muzyczna VIOLINO

21 grudnia 2018 roku, odbyła się audycja muzyczna w wykonaniu artystów Agencji Artystycznej VIOLINO. Tym razem w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Pani Małgorzata Łazowska wprowadziła dzieci w świat „Kolęd i pastorałek”.

Jasełka 2018

20 grudnia 2018 roku, zgodnie z coroczną tradycją nasze przedszkole wystawiło Jasełka przedstawiające narodziny Jezusa. W tym roku odbyły się one w Hali Sportowej MOSiR w Czeladzi, gdzie tłumnie przybyli zaproszeni goście. Dzieci w świątecznej scenerii i w pięknych strojach przy dźwiękach kolęd i pastorałek przedstawiły czas narodzin Dzieciątka.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Jasełka 2018
Święta tuż, tuż

Okres przedświąteczny to w każdym przedszkolu czas intensywnych przygotowań do świąt. Nauczycielki na różne sposoby przekazują dzieciom znajomość bożonarodzeniowych tradycji i obyczajów. Także w naszym przedszkolu dzieci przygotowują się do świąt: ubierają choinki, przygotowują dekoracje świąteczne i przedstawienie jasełkowe. A dzieci z grupy 5B poszły obejrzeć jak w tym roku udekorowany jest Rynek w naszym mieście.

"Świąteczna opowieść" - Teatr Uśmiech

17 grudnia 2018 roku, nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Agencji Artystycznej Uśmiech z przedstawieniem teatralnym pt. „Świąteczna opowieść”. Dzięki bohaterom przedstawienia dzieci poczuły, że oczekiwanie na święta to radosny i magiczny czas.

"Mały bibliotekarz" - zajęcia biblioteczne grupa

11 grudnia 2018 roku, dzieci z grupy 5A wzięły udział w zajęciach bibliotecznych pt. „Mały bibliotekarz” w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi. W ramach realizacji programu preorientacji zawodowej celem dzisiejszych zajęć było zapoznanie dzieci z pracą w bibliotece oraz przygotowanie do korzystania ze zbiorów bibliotecznych.

"Bobry mówią dzień dobry!" - spotkanie czytelni

06 grudnia 2018 roku, dzieci spotkały się z panią Ewą z Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Nogajowej w Czeladzi, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzisiaj dzieci poznały książkę Wandy Chotomskiej pt. „Bobry mówią dzień dobry!”.

Mikołaj z władzami miasta

6 grudnia 2018 roku, do naszego przedszkola zawitała Pani Wiceburmistrz Beata Zawiła, która pełniła dzisiaj rolę pomocnika Mikołaja i obdarowała nasze przedszkolaki słodkimi upominkami. Serdecznie dziękujemy !!!

Bal Kotylionowy z Mikołajem

05 grudnia 2018 roku, w naszym przedszkolu odbył się Bal Kotylionowy z Mikołajem.

"Wyraźni na drodze" - projekt edukacyjny

W grudniu dzieci z grupy 5 – latki B, wzięły udział w projekcie edukacyjnym „Wyraźni na drodze” przygotowanym we współpracy z Fundacją „MARSZ ZEBRY”. Nauczycielka przeprowadziła cykl zajęć koncentrujących się na zagadnieniach związanych z widocznością na drodze.