„Skąd się wzięły gazety? Międzynarodowy Dzi

30 kwietnia 2019 roku, dzieci z grupy 5B wzięły udział w zajęciach bibliotecznych pt. „Skąd się wzięły gazety? Międzynarodowy Dzień Wolnej Prasy” w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi. Celem dzisiejszych zajęć było poznanie procesu powstawania gazety, zapoznanie się z budową artykułu (tytuł, akapity, podpis) oraz dowiedzenie się co to jest druk wypukły, wklęsły i płaski.

"B jak Bies" - spotkanie czytelnicze

25 kwietnia 2019 roku, po raz kolejny dzieci spotkały się z panią Ewą z Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Nogajowej w Czeladzi, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzisiaj dzieci poznały książkę Natalii Hluzow pt. „B jak Bies”, z cyklu ABC Mity świata – zbioru najsłynniejszych mitologii, opracowanego z myślą o najmłodszych odbiorcach.

Życzenia wielkanocne !!!

Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych, tęczowych pisanek, żółtych kurczaczków, puszystych zajączków, stołów zastawionych smakołykami, mokrego Śmigusa Dyngusa oraz jak najmilszych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół życzy cała społeczność Przedszkola nr 4 im. "Słonecznego uśmiechu"

"Przygody Koziołka Matołka" - Teatr Skrzat

16 kwietnia 2019 roku, dzieci obejrzały spektakl teatralny pt. "Przygody Koziołka Matołka" w wykonaniu aktorów Teatru Skrzat z Krakowa. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały przygody głównego bohatera – Koziołka Matołka.

Wycieczka na ogródki działkowe - grupa 5B

W pierwszym tygodniu kwietnia, dzieci z grupy 5B wybrały się na wycieczkę aby zwiedzić ogródki działkowe. Spacerując alejkami dzieci obserwowały pąki na gałęziach drzew, krzewów, pierwsze kwiaty wiosenne oraz napotkane owady, które zbudziły się do życia. Z dużym zaciekawieniem dzieci obserwowały pracę właścicieli działek.

Lubimy grać w gry planszowe !!!

W naszym przedszkolu ważnym elementem codziennej edukacji poprzez zabawę są gry planszowe. W każdej grupie wiekowej przedszkolaki lubią grać w tzw. „planszówki”.

"Polscy poeci dzieciom" - konkurs recytatorski

29 marca 2019 roku w Kopalni Kultury na Piaskach odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt. ,,Polscy poeci dzieciom", którego organizatorem było Przedszkole Publiczne nr 5 im. Przyjaciół Jeżyka Tuptusia w Czeladzi. Nasze przedszkole reprezentował Bartosz Mucha i Bartosz Broll. Poziom występów uczestników z czeladzkich przedszkoli zaskoczył jury, które postanowiło przyznać wszystkim dzieciom pierwsze miejsce.

"Zaczarowany świat Teatru"- zajęcia biblioteczne

28 marca 2019 roku, dzieci z grupy 0 wzięły udział w zajęciach bibliotecznych pt. „Zaczarowany świat teatru” w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi. Celem zajęcia było zdobycie ogólnej wiedzy o teatrze, pracy aktorów, poznanie elementów niezbędnych do tego, aby powstało przedstawienie (np. scena, kostiumy, kurtyna) oraz zapoznanie z zasadami zachowania się w teatrze.

"Godzina dla Ziemi" - zajęcia biblioteczne grupa

26 marca 2019 roku, dzieci z grupy 5B wzięły udział w zajęciach bibliotecznych pt. „Godzina dla Ziemi” w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi. Celem dzisiejszych zajęć było kształcenie świadomości ekologicznej oraz nabywanie nawyku dbania o naszą planetę – Ziemię.

Powitanie wiosny

W naszym przedszkolu przyjął się zwyczaj żegnania zimy i witania nadchodzącej wiosny. 21 marca spod przedszkola wyruszył barwny, kwiatowy korowód z Marzanną na czele. Podczas spaceru po osiedlu przedszkolaki bacznie obserwowały otoczenie aby dostrzec pierwsze zwiastuny nowej pory roku.