„Czeladzkie legendy Babci i Dziadka Gawędy” -

19 września 2019 roku, w naszym przedszkolu odbyło się autorskie spotkanie z Panią Aleksandrą Bekus autorką książki pt. „Czeladzkie legendy Babci i Dziadka Gawędy”. Pisarce towarzyszył Pan Andrzej Stephani – ilustrator tejże książki. Dzieci miały możliwość wysłuchania wybranych legend.

Międzynarodowy Dzień Kropki

16 września 2019 roku, grupa 5-latków A świętowała Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia i działania.

"Drużyna Kangura" - zajęcie pokazowe

16 września 2019 roku, w przedszkolu odbyły się pokazowe zajęcia ruchowe „Drużyna Kangura” w ramach ogólnopolskiego programu rozrywki ruchowej poprowadzone przez trenerów z Przedszkoliada.pl. Prosimy rodziców/opiekunów, którzy chcą zapisać swoje dziecko na zajęcia o skontaktowanie się z wychowawcami.

Pierwsze dni w słonecznym przedszkolu

Minęły już pierwsze dni od rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/20. Mamo, Tato, zobaczcie jak wesoło spędzamy czas w przedszkolu!!!

Witamy w nowym roku szkolnym 2019/20 !!!

Witamy wszystkie dzieci i ich rodziców/opiekunów w nowym roku przedszkolnym 2019/20. Skończyły się wakacje i nadeszła pora aby przyjść do przedszkola. Przedszkolakom życzymy miłych chwil w przedszkolu. Rodzicom/opiekunom – zadowolenia z naszej pracy i wyrozumiałości. Chcemy by każdy dzień stawał się nowym doświadczeniem, a zapamiętane wiadomości i zdobyte umiejętności służyły przez wiele lat.

Życzenia wakacyjne

Wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom/opiekunom, życzymy wspaniałych, pogodnych i roześmianych wakacji. Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń i chwil.

Zajęcie adaptacyjne

25 czerwca 2019 roku, w naszym przedszkolu odbyło się zajęcie adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków, które poprowadziła Pani Ewa. Rodzice/opiekunowie wraz ze swoimi dziećmi uczestniczyli we wspólnych zabawach muzycznych i ruchowych. Głównym założeniem zajęcia adaptacyjnego było zmniejszenie stresu związanego z nową sytuacją, nowym otoczeniem oraz przyzwyczajanie do obecności innych dzieci i osób dorosłych.

"Hello Scratch Junior" - działalność innowacyjn

W roku 2018/2019 realizowana była w grupie 5 B działalność innowacyjne pt. „Hello Scratch Junior". Scratch Junior to intuicyjny język programowania pozwalający na tworzenie animacji i nieskomplikowanych gier. Głównym celem działalności było rozwijanie u dzieci umiejętności logicznego myślenia, wprowadzenia w cyfrowy świat, a także upowszechnianie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii.

Życzenia z okazji Dnia Taty

Drogi tatusiu - najlepszy na świecie, który mnie kochasz w zimie i w lecie. Za Twoją dobroć dzisiaj dziękuję. Zdrowia, pieniędzy i szczęścia winszuję. Bezpiecznej szosy, spełnienia marzeń, pięknych urlopów i zawsze razem!

Pożegnanie przedszkola

18 czerwca 2019 roku, dzieci z grupy 6 – latków pożegnały się z przedszkolem, swoimi paniami i młodszymi kolegami. Uroczystość rozpoczęła się polonezem. Następnie były wiersze i piosenki, które opowiadały o pożegnaniu, tęsknocie, ale i nowych zadaniach czekających przed przyszłymi uczniami.