Halloween 2019

31 października 2019 roku, w przedszkolu można było spotkać czarownice, duszki, wampiry i inne dziwne zjawy. Tak przebrane dzieci z okazji Halloween przez cały dzień dobrze się bawiły. Robiły przy tym sporo hałasu i zamieszania, zdarzały się także małe psoty w zamian za cukierka, ale przecież o to chodzi w czasie tego dnia, by dobrze bawić się...

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Halloween 2019
Pamiętamy!!!

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych nasze przedszkole przyłączyło się do akcji „Szkoła pamięta”. Zbliżające się dni są czasem pamięci o zmarłych – tych najbliższych ale także i tych, którzy zapisali się w historii. 25 października 2019 roku, dzieci z grupy 0 i 5 B, poszły ze zniczami pod Pomnik upamiętniający członków Związku Orła Białego i na Grób Nieznanego Żołnierza.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Pamiętamy!!!
"Cztery mile za piec" - Teatr Skrzat

23 października 2019 roku, nasze przedszkole odwiedził Teatr Skrzat z Krakowa z bajką pt. „Cztery mile za piec”. Przedszkolaki wraz z główną bohaterką Zosią wyruszyły do Baśniowej Krainy w poszukiwaniu jej lalki Petroneli. Po drodze spotkała wiele postaci, które pomagały jej znaleźć właściwą drogę.

Nagroda Burmistrza Miasta Czeladź dla Pani Ewy Ż

18 października 2019 roku, w hali MOSIR w Czeladzi odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym dniu najbardziej zasłużeni dyrektorzy i nauczyciele czeladzkich placówek oświatowych, odebrali z rąk Burmistrza – Pana Zbigniewa Szaleńca, życzenia oraz nagrody. W wyróżnionym gronie znalazła się Pani Ewa Żebrowska. Gratulujemy !!!

Jak powstaje sok?

17 października 2019 roku, dzieci z grupy 5B wspólnie przygotowywały sok marchewkowo-jabłkowy. Na początku dzieci dowiedziały się jak dokładnie działa sokowirówka, zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa dotyczącymi obsługi urządzeń elektrycznych, następnie przystąpiły do robienia soku. Na koniec oczywiście miała miejsce degustacja soku pełnego witamin.

Akademia Małego Odkrywcy - poznajemy magnes

W październiku 2019 roku, w naszym przedszkolu rozpoczęły się zajęcia Akademii Małego Odkrywcy w ramach cyklu „Mali Odkrywcy” czyli eksperymenty z panią Profesor Szkiełko. Zajęcia pozwolą dzieciom badać, odkrywać i doświadczać w zakresie fizyki, chemii i biologii, a będzie im w tym pomagać Profesor Szkiełko oraz żaba Monika. Na pierwszych zajęciach dzieci poznały właściwości magnesu.

Owocowa sałatka

W naszym przedszkolu dbamy o to, aby popularyzować właściwe nawyki żywieniowe wśród dzieci. Nauczycielki przeprowadzają wiele zajęć i zabaw, dzięki którym wzrasta świadomość dzieci w zakresie zdrowego odżywiania się, komponowania zdrowych, urozmaiconych posiłków – wzbogaconych w owoce i warzywa.

Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października 2019 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem akcji jest uświadamianie i kreowanie nawyków mycia rąk u najmłodszych, podkreślenie ogromnego znaczenia mycia rąk wodą i mydłem, a tym samym zapobieganie chorobom związanym z nieprzestrzeganiem prawidłowej higieny.

Kasztaniaki

Korzystając z darów Pani Jesieni przedszkolaki z grupy 5A postanowiły z wcześniej uzbieranych na spacerze kasztanów i żołędzi stworzyć śmieszne ludziki i różne zwierzątka. Dzieci wykonując ludziki ćwiczyły zręczność manualną rączek a przy tym znakomicie się bawiły. W ten sposób przedszkolaki udowadniają, że jesień wcale nie musi być smutna i nudna.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Kasztaniaki
Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2019 roku, obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji dzieci wraz z rodzicami/opiekunami przygotowały niespodzianki swoim Paniom – kwiaty, laurki i życzenia. Dziękujemy za pamięć i miłe słowa.