Spotkanie w ramach akcji "Bezpieczne przedszkole"

25 stycznia 2019 roku, do naszego przedszkola w ramach akcji „Bezpieczne przedszkole” przyszła Pani Urszula ze Straży Miejskiej w Czeladzi. W spotkaniu wzięły udział dzieci z grupy 0.

Wycieczka na Lotnisko w Pyrzowicach - grupa 5A i 5

23 stycznia 2019 roku, dzieci z grupy 5A i 5B pojechały na wycieczkę, której celem było zwiedzanie lotniska w Pyrzowicach. Na dzieci oczekiwali pracownicy lotniska i przedstawiciele służby granicznej, którzy udzielali wszelkich wyjaśnień i oprowadzali po kolejnych punktach lotniska.

Wycieczka do Egzotarium w Sosnowcu - grupa 3A

23 stycznia 2019 roku, dzieci z grupy 3A pojechały na wycieczkę do Egzotarium w Sosnowcu. W części botanicznej dzieci zobaczyły wiele gatunków roślin (m.in. palmy, storczyki, paprocie, kaktusy). W drugiej części Egzotarium przedszkolaki podziwiały faunę, np. krokodyla nilowego, boa tęczowego, pytona tygrysiego, kilka gatunków żółwi, kolekcję egzotycznych ryb akwariowych oraz kolorowe papugi.

"Podróże Pana Kleksa" - Teatr Uśmiech

22 stycznia 2019 roku, nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Agencji Artystycznej Uśmiech z musicalem pt. „Podróże Pana Kleksa”. Razem z Panem Kleksem i innymi bohaterami dzieci przeżyły ciekawą przygodę w świecie muzyki i baśni.

Dzień Babci i Dziadka w DPS SENIOR

21 stycznia 2019 roku, dzieci z grupy 5B odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „SENIOR” im. Jana Kaczmarka w Czeladzi. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka – nie zabrakło wierszy, piosenek i tańców, skierowanych do gości, którzy ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.

Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka !!!

Drogie Babcie i Dziadkowie z okazji waszego święta składamy Wam najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, spokoju i radości, wszelkiej pomyślności. Życzymy, aby każdego dnia omijały Was zmartwienia, troski i choroby. 21 i 22 stycznia możemy wyrazić słowa wdzięczności za Waszą miłość, wrażliwość, opiekuńczość i poświęcenie. Dziękujemy !!!

Kraina Świetlików - program profilaktyczno - edu

Nasze przedszkole przystąpiło do innowacyjnego programu profilaktycznego i edukacyjnego KRAINA ŚWIETLIKÓW realizowanego przez Stowarzyszenie Moc Wsparcia we współpracy z samorządem lokalnym. Program Kraina Świetlików realizowany jest w grupie 5A przez panią Romę. Podstawowym zadaniem programu jest edukacja emocjonalna – dziecko pogłębia swoja świadomość emocji.

Warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy pr

16 stycznia 2019 roku, dzieci z wszystkich grup wiekowych wzięły udział w warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadziła Pani Paulina – studentka ratownictwa medycznego. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Duże wrażenie na dzieciach zrobiły „fantomy”, na których uczyły się podstaw reanimacji.

Zawody w kręgle z Seniorami - grupa 5B

09 stycznia 2019 roku, dzieci z grupy 5B odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „SENIOR” im. Jana Kaczmarka w Czeladzi. Przedszkolaki zostały zaproszone przez „seniorów” na rozegranie zawodów w kręgle. Jedną drużynę stanowili gospodarze a drugą dzieci. Zarówno „mali jak i duzi” zawodnicy – dzielnie walczyli o zdobycie punktów. Walka zakończyła się zwycięstwem seniorów.

„Dzień Powitania na Poczcie Głosowej” - zaj

08 stycznia 2019 roku, dzieci z grupy 5B wzięły udział w zajęciach bibliotecznych pt. „Dzień Powitania na Poczcie Głosowej” w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi. Celem dzisiejszych zajęć było poznanie zasad prawidłowego prowadzenia rozmów telefonicznych.