Andrzejki 2018

30 listopada 2018 roku, obchodziliśmy „Andrzejki”. Ten dzień w naszym przedszkolu stał się dla wszystkich dzieci, okazją do wspaniałej zabawy, ale również szansą na zapoznanie się z tradycjami ludowymi związanymi z obchodami dnia św. Andrzeja.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Andrzejki 2018
Pomagaliśmy zwierzętom ze schroniska w Sosnowcu

W listopadzie 2018 roku, z inicjatywy Pani Romy i dzieci z grupy 5A, zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu pomoc dla zwierzaków ze schroniska w Sosnowcu. Dzieci wraz z rodzicami/opiekunami niosły pomoc zwierzakom w schroniskach poprzez zbiórkę karmy suchej i mokrej oraz ręczników i koców potrzebnych do ocieplenia kojców lub bud. W imieniu zwierzaków oraz pracowników schroniska dziękujemy wszystkim, którzy okazali serce i pomoc.

Dzień Pluszowego Misia

26 listopada 2018 roku, obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzisiaj do naszego przedszkola dzieci przyniosły swoje ulubione pluszaki: misie, miśki i misiaki.

"Serce, serduszko" - Baśniowa Kapela

22 listopada 2018 roku, gościliśmy w naszym przedszkolu Baśniową Kapelę Państwa Szafrańców, z opowieścią muzyczną pt. „Serce, serduszko”.

Otrzymaliśmy oczyszczacze powietrza i Certyfikat

20 listopada 2018 roku, nasze przedszkole otrzymało z rąk Burmistrza Miasta Czeladź Pana Zbigniewa Szaleńca – 5 profesjonalnych oczyszczaczy powietrza AreaMax Professional oraz Certyfikat czystego powietrza. Oczyszczacze zapewnią naszemu przedszkolu w okresie jesienno-zimowym powietrze wolne od smogu, wirusów, alergenów i bakterii. Przedszkolaki uhonorowały pana Burmistrza tytułem Przyjaciela Przedszkola.

"Podróże Wikingów - Nordalia" - zajęcia biblio

20 listopada 2018 roku, dzieci z grupy 5B uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych pt. „Podróże Wikingów - Nordalia”. Zajęcia odbywały się w Filii Nr 1 Biblioteki Publicznej w Czeladzi i nawiązywały do obchodów Nordalii.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada 2018 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka uchwalony przez Sejm RP w 2014 roku. Z tej właśnie okazji w grupach odbyły się pogadanki na temat praw dziecka, o ich potrzebach oraz o roli rodziców i opiekunów.

"Pasowanie na Przedszkolaka" w grupie 3A

14 listopada 2018 roku, w naszym przedszkolu odbyła się pierwsza uroczystość maluszków – Pasowanie na Przedszkolaka. A dzieci z grupy 3A stanęły na wysokości zadania i z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały swoje umiejętności.

„Marek Piegus i inni. Dzień Postaci z Bajek”

13 listopada 2018 roku, dzieci z grupy 0 uczestniczyły w zajęciach czytelniczych pt. „Marek Piegus i inni. Dzień Postaci z Bajek” w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi. Celem zajęcia było zapoznanie dzieci z popularnymi bajkami i baśniami oraz charakterystycznymi postaciami bajkowymi, jak np. Marek Piegus.

Szanowni Rodzice/Opiekunowie!!! Minister Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektor Sanitarny w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracają się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne. Prosimy o zapoznanie się z listem w sprawie szczepień ochronnych dzieci.