Akademia z okazji 100-lecia odzyskania przez Polsk

09 listopada 2018 roku – patriotyczna akademia w wykonaniu dzieci z najstarszych grup (5A, 5B i 0), była kulminacyjnym punktem uroczystych obchodów niepodległości Polski w naszym przedszkolu. O godzinie 11.11 cała społeczność naszego przedszkola uroczyście odśpiewała hymn polski – Mazurek Dąbrowskiego. Tym samym dołączyliśmy do akcji „Rekord dla Niepodległej”.

"Tadek niejadek" - spotkanie czytelnicze

08 listopada 2018 roku, odbyło się comiesięczne czytelnicze spotkania dzieci z panią Ewą z Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Nogajowej w Czeladzi, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzisiaj dzieci poznały przygody Tadka z książki Wandy Chotomskiej pt. „Tadek niejadek”.

Halloween 2018

31 października 2018 roku, w naszym przedszkolu pojawiły się czarownice, duszki i inne dziwne postaci z okazji Halloween. Chociaż tradycja Halloween przyszła do nas zza oceanu, to sprawia dzieciom dużo radości i uśmiechu. Dlatego dzisiaj przedszkolaki wycinały dynie, robiły duszki i kolorowały obrazki poświęcone czarom i dziwnym zjawom

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Halloween 2018
Dzień Caps Locka - zajęcia biblioteczne grupa 5A

30 października 2018 roku, dzieci z grupy 5A wzięły udział w zajęciach bibliotecznych pt. „22 października Dzień Caps Locka” w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi.

Koncert muzyczny z okazji 100-lecia Niepodległoś

24 października 2018 roku, w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyki klasycznej w wykonaniu artystów Agencji Artystycznej VIOLINO z okazji 100 – lecia Niepodległości Polski.

"Garfield i spółka" - zajęcia biblioteczne grup

16 października 2018 roku, dzieci z grupy 5B wzięły udział w zajęciach bibliotecznych pt. „Garfield i spółka” w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi. Celem dzisiejszych zajęć było poznanie charakterystycznych cech wyglądu kota, jego sposobu poruszania się i odżywiania oraz kształtowanie właściwego stosunku wobec zwierząt.

Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października 2018 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem akcji jest uświadamianie i kreowanie nawyków mycia rąk u najmłodszych, podkreślenie ogromnego znaczenia mycia rąk wodą i mydłem, a tym samym zapobieganie chorobom związanym z nieprzestrzeganiem prawidłowej higieny.

Dzień Edukacji Narodowej

12 października 2018 roku, obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej czyli Dzień Nauczyciela. Z tej okazji dzieci wraz z rodzicami/opiekunami przygotowały niespodzianki swoim Paniom – kwiaty, laurki i życzenia. Dziękujemy za miłe słowa i kwiaty.

"Co nam jesień w koszu niesie? - zajęcia w grupi

09 i 12 października 2018 roku, dzieci z grupy 5A brały udział w zajęciach pt. „Co nam jesień w koszu niesie?”. Przedszkolaki przyniosły z domu ulubione warzywa oraz owoce i wspólnie z Panią Romą zorganizowały ich wystawę, a następnie mogły je bardzo dokładnie poznać poprzez smak, dotyk czy węch.

"O panach Palcach" - zajęcia biblioteczne grupa 0

11 października 2018 roku, dzieci z grupy 0 rozpoczęły comiesięczne wyjścia na zajęcia bibliotecznych do Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi. Teatrzyk „O panach Palcach” rozpoczął zajęcia z przedszkolakami pt. „Sprawne ręce” w ramach projektu realizowanego z dotacji MKiDN: Promocja Czytelnictwa.