Jesteś na: Strona główna / Nasze Przedszkole / Historia przedszkola

Historia przedszkola

W latach 2005-2015, była prowadzona strona internetowa przedszkola pod adresem: http://www.archiwum.pp4.czeladz.pl/, która była chętnie odwiedzana i dzięki której mogliście Państwo na bieżąco obserwować wydarzenia z życia naszego przedszkola.

25 - lecie oraz nadanie imienia "Słonecznego uśmiechu"

26 maja 2006 roku odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia Przedszkola Publicznego nr 4 w Czeladzi oraz nadanie mu imienia „SŁONECZNEGO UŚMIECHU”. Przyjemniej jest chodzić do przedszkola, które poza numerem posiada bliską przedszkolakom nazwę. Śmiech jest doskonałym lekarstwem na małe dziecięce smutki. Ponieważ, edukacja przedszkolna powinna inspirować i pobudzać dziecięcą ciekawość, gdyż dzieciństwo to magiczny okres poznawania i odkrywania dziecięcego świata. Towarzyszą temu przeżycia, które malują na twarzy dziecka zaskoczenie, zdziwienie, czasami smutek, ale przede wszystkim wielką radość. Rozpromienione uśmiechem dziecko śpiewa, tańczy, maluje, czerpiąc satysfakcję z możliwości wyrażania samego siebie. Stąd też decyzja o nadaniu nazwy z „UŚMIECHEM”, charakterystycznej tylko dla naszego przedszkola. W ten pochmurny i deszczowy piątek przed naszym przedszkolem zebrały się tłumy zaproszonych gości. Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonała Pani Dyrektor Ewa Rulecka serdecznie witając wszystkich zebranych gości. Na uroczystość z tej okazji zaproszono władze miasta, przedstawicieli kuratorium, władze kościelne, dyrektorów szkół i przedszkoli, byłych pracowników. Następnie Pani Dyrektor oddała głos dzieciom, które w części artystycznej, na tle pięknie odnowionej elewacji i nowej scenie, zaprosiły gości na jubileuszowy występ słowami:

Tęczowy, wesoły, słoneczny jest świat

Gdy liczysz na palcach jak mało masz lat.

A nasze przedszkole 25 ich ma

To nasze najlepsze, które każdy zna.

25 lat, to dużo czy mało?

Przez 25 lat, różnie bywało.

25 lat, to czas nie stracony,

przez 25 lat, w różne wydarzenia wzbogacony.

25 lat to uroczystość wzniosła i doniosła.

Dziś jesteśmy dumni jak zgrana kadra z nas wyrosła.

Dzieci u nas jak w domu się czują,

Wszystkie Panie dobrze się nami opiekują.

25 lat to ćwierć wieku.

Na ten jubileuszowy występ wszyscy czekamy

I szanownych gości z serca zapraszamy!

Dzieci z poszczególnych grup zaprezentowały układy taneczne m.in. „Skakanka-wyliczanka”, „Cukier, ciasto, czekolada”, „Pięć paluszków” oraz „Pszczoły i trutnie”. Były także wiersze i wspólne śpiewanie.Po części artystycznej nastąpił moment nadania naszemu przedszkolu imienia „SŁONECZNEGO UŚMIECHU”. Sekretarz Miasta Pani Dorota Bąk odczytała uchwałę Rady Miasta Czeladź nadającą imię przedszkolu, a senator Pan Zbigniew Szaleniec wręczył Pani Dyrektor tablicę z imieniem przedszkola. Przedszkolaki oraz personel odśpiewały hymn przedszkola „Słoneczne przedszkole”. Następnie głos zabrali kolejno zaproszeni goście, którzy na ręce Pani Dyrektor składali swoje gratulacje, upominki i kwiaty. Najmilszym prezentem jaki otrzymały dzieci na „urodziny” swojego przedszkola, to czek na kwotę 10 tysięcy złotych, złożony na ręce Pani Dyrektor przez Pana Adama Jandałę Kierownika Wydziału Edukacji w Czeladzi. Z okazji jubileuszu został wydany folder okolicznościowy przybliżający pracę naszej placówki i prezentujący jej współczesny wizerunek, który otrzymali wszyscy zaproszeni goście. Na pamiątkę pobytu w przedszkolu goście wpisali się do kroniki przedszkolnej. Można było także obejrzeć galerię prac plastycznych dzieci z wszystkich grup wiekowych, kronikę najważniejszych wydarzeń na przestrzeni ostatnich kilku lat. Spotkanie przebiegało w serdecznej, ciepłej i uśmiechniętej atmosferze pomimo złej pogody i na pewno na zawsze pozostanie w pamięci dzieci, pracowników i wszystkich zaproszonych gości.

66 rocznica powstania Przedszkola nr 4 w Czeladzi oraz 30 – lecie istnienia naszego przedszkola z siedzibą przy ulicy Miasta Auby 14.

31 maja 2011 roku, odbyła się uroczystość jubileuszowa z okazji 66 rocznicy powstania Przedszkola nr 4 w Czeladzi oraz 30 – lecia istnienia naszego przedszkola z siedzibą przy ulicy Miasta Auby 14. Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonała Pani Dyrektor Ewa Rulecka serdecznie witając wszystkich zebranych gości: m. in. Pana Senatora Zbigniewa Szaleńca, Panią wiceburmistrz Teresę Wąsowicz oraz wielu innych przedstawicieli władz miasta, kościoła, dyrektorów szkół, przedszkoli oraz innych placówek oświatowych. Nie zabrakło również byłych pracowników – emerytów oraz absolwentów naszego przedszkola. Oczywiście dopisali także rodzice i opiekunowie obecnych przedszkolaków. Następnie Pani Dyrektor oddała głos dzieciom, które zaprezentowały program artystyczny, na który składały się wiersze, piosenki oraz układy taneczne. Po części artystycznej Pani Dyrektor podziękowała wszystkim osobom, które były zaangażowane w przygotowanie uroczystości jubileuszowej. Nie mogło zabraknąć słów uznania dla byłych dyrektorów i nauczycieli, którzy włożyli dużo serca w rozwój przedszkola. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy na ręce Pani Dyrektor składali swoje gratulacje i kwiaty. Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim gościom za przybycie na uroczystość jubileuszu i zaprosiła na słodki poczęstunek. Z okazji jubileuszu został wydany folder okolicznościowy prezentujący dawny i współczesny wizerunek przedszkola oraz kartka pocztowa z własną pieczęcią. Goście mogli obejrzeć galerię prac plastycznych dzieci z wszystkich grup wiekowych a także archiwalne zdjęcia z życia naszego przedszkola. Uroczystość przebiegła w serdecznej, ciepłej i uśmiechniętej atmosferze i na pewno na zawsze pozostanie w pamięci dzieci, pracowników i wszystkich zaproszonych gości.

Redakcja strony: Historia przedszkola Rejestr zmian

• Podmiot udostępniający informację:PP4