Program edukacyjny "Kubusiowi Przyjaciele Natury"

W roku szkolnym 2017/18 nasze przedszkole brało udział w jednym z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych pt. „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. W trakcie realizowanych zajęć przedszkolaki uczyły się troszczyć o środowisko naturalne i dowiedziały się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz jakie formy aktywności ruchowych są dla nich najlepsze.

Zajęcie adaptacyjne

21 czerwca 2018 roku, w przedszkolu odbyło się zajecie adaptacyjne dla dzieci 3 – letnich, które przygodę z naszym przedszkolem rozpoczną od września.

"Alchemia kuchni" - wystawa w Muzeum Saturn

21 czerwca 2018 roku, dzieci z grupy 0 i 0A zwiedziły wystawę pt. „Alchemia kuchni” w Muzeum Saturn w Czeladzi. Dzieci miały możliwość zapoznać się z wystawą, która pomogła im poznać procesy przygotowywania i przechowywania produktów takich jak: fermentacja, pasteryzacja, prażenie, kiszenie czy destylacja.

Mini Olimpiada Sportowa Maluchów

19 czerwca 2018 roku, dzieci z dwóch najmłodszych grup wzięły udział w Mini Olimpiadzie Sportowej. Maluchy z wielką radością i zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach sportowych. Panował prawdziwy duch rywalizacji. Dzieci poznały zasady fair-play i wspaniale się bawiły. Na zakończenie wszystkie maluchy otrzymały dyplomy.

Mundial 2018

19 czerwca 2018 roku, w ramach wspierania naszej drużyny narodowej podczas Mundialu 2018 – starszaki z grupy 0A od rana przygotowywały się do kibicowania. Przez cały dzień wszystko kręciło się wokół piłki nożnej. Za naszą drużynę trzymamy kciuki nie tylko w dzisiejszym meczu. ,,POLSKA BIAŁO – CZERWONI!”

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Mundial 2018
"O cudownym dębie i baranim kożuszku" - spotkani

19 czerwca 2018 roku, odbyło się ostatnie już w tym roku szkolnym czytelnicze spotkania z panią Ewą z Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki w Czeladzi, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Ten rok upływał pod hasłem „Baśniowy świat przedszkolaków”. Dzisiaj dzieci poznały bohaterów baśni pt. „O cudownym dębie i baranim kożuszku” z książki „Legendy i baśnie polskie” wydawnictwa Papilon.

Pożegnanie przedszkola

15 czerwca 2018 roku, przyszedł czas na ostatni już w przedszkolu występ dzieci sześcioletnich, gdyż po wakacjach do nas nie powrócą tylko staną się pierwszoklasistami.

"Odblask" - konkurs plastyczny na symbol „Ogóln

Nasze przedszkole wzięło udział w konkursie plastycznym na symbol „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków”. Organizatorem konkursu było Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Celem konkursu było zachęcenie wszystkich pieszych do używania elementów odblaskowych w ruchu drogowym.

Koncert muzyczny z okazji 100-lecia Niepodległoś

8 czerwca 2018 roku, w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyki klasycznej w wykonaniu artystów Agencji Artystycznej VIOLINO z okazji 100 – lecia Niepodległości Polski.

"Papier ręcznie czerpany" - warsztaty plastyczne

7 czerwca 2018 roku, dzieci z grupy 0 i 0A wzięły dział w warsztatach plastycznych pt. „Papier ręcznie czerpany” prowadzonych przez Firmę Kalander Czerpalnia Papieru a zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czeladzi.