Dzień Przedszkolaka 2018

20 września 2018 roku, dzieci obchodziły swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji wychowawczynie złożyły dzieciom życzenia i życzyły szalonej zabawy, śmiechu od ucha do ucha i dużo radości oraz zapewniły mnóstwo śmiechu, żartów, zabaw, gier i tańców. Oj, wesoło było dzisiaj na salach. Fajnie jest być przedszkolakiem !!!

"Bezpieczeństwo" - Teatr Uśmiech

17 września 2018 roku, nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Agencji Artystycznej Uśmiech z przedstawieniem teatralnym pt. „Bezpieczeństwo”.

Zajęcie pokazowe z Dance4You Fitness Club

13 września 2018 roku, nasze przedszkole odwiedzili instruktorzy tańca z firmy Dance4You Fitness Club w Będzinie, którzy chcieli pokazać swoje umiejętności i zarazić dzieci swoją pasją. Informujemy, że już wkrótce instruktorzy będą prowadzili zajęcia z tańca nowoczesnego w naszym przedszkolu w ramach nieodpłatnych zajęć dodatkowych.

Sztolnia Królowa Luiza

11 września 2018 roku, nasze przedszkole odwiedzili goście ze Sztolni Królowa Luiza z Zabrza. Edukacyjne spotkanie odbyło się ze starszymi dziećmi z grup: 0 oraz 5A i 5B. Dzieci poznały tajniki pracy na kopalni oraz zdobyły informacje na temat powstawania węgla i wykorzystywania go do celów przemysłowych, w szczególności pozyskiwania z niego energii. Przedszkolaki poznały także galowy strój górników.

Pierwsze dni w "Słonecznym przedszkolu"

Minęły już pierwsze dni od rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2018/19. Wszystkie dzieci dobrze już wiedzą, jak wygląda ich rytm dnia w przedszkolu. Do naszego grona przybyło sporo nowych przedszkolaków, które już na dobre zadomowiły się w naszym „Słonecznym przedszkolu„. Mamo, Tato, zobaczcie jak wesoło spędzamy czas w przedszkolu !!!

Witamy w nowym roku szkolnym 2018/19 !!!

Witamy wszystkie dzieci i ich rodziców/opiekunów w nowym roku przedszkolnym 2018/19. Skończyły się wakacje i nadeszła pora aby przyjść do przedszkola. Przedszkolakom życzymy miłych chwil w przedszkolu. Rodzicom/opiekunom – zadowolenia z naszej pracy i wyrozumiałości. Chcemy by każdy dzień stawał się nowym doświadczeniem, a zapamiętane wiadomości i zdobyte umiejętności służyły przez wiele lat.

Życzenia wakacyjne !!!

Kochane dzieci, drodzy rodzice/opiekunowie !!! Serdecznie życzymy, aby nadchodzące wakacje były radosne, ciekawe, słoneczne, a przede wszystkim bezpieczne. By sprzyjały poznawaniu nowych miejsc i zawieraniu nowych przyjaźni. Życzymy, by wakacje były czasem zasłużonego wypoczynku, byśmy wszyscy mogli nabrać sił, zapału do pracy i do wesołych zabaw w przedszkolu w kolejnym roku szkolnym.

Program edukacyjny "Mamo, Tato, wolę wodę"

W roku szkolnym 2017/18 nasze przedszkole kolejny raz przystąpiło do udziału w realizacji 10 już edycji programu edukacyjnego „Mamo, Tato, wolę wodę”, prowadzonego przez Żywiec Zdrój przy wsparciu Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka. Głównym celem programu jest edukowanie dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenia dla całego środowiska.

Poradnik Bezpiecznego Wypoczynku

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalny „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. Opracowanie jest dostępne na stronie internetowej ministerstwa. Można w nim znaleźć wszystkie najważniejsze informacje, istotne dla rodziców i opiekunów, dotyczące przygotowań do wyjazdów na letni wypoczynek.

Życzenia z Okazji Dnia Taty !!!

Drogi Tatusiu, najlepszy na świecie, który mnie kochasz w zimie i w lecie, jesienią, wiosną, w niezmiennej trosce, w szczęśliwym domu, jak w raju rosnę, za Twoją dobroć dzisiaj dziękuję, zdrowia, szczęścia winszuję, bezpiecznej jazdy, spełnienia marzeń, pięknych urlopów i na zawsze razem !!!