"Gburek w krainie mydła" - Teatr Uśmiech

30 maja 2019 roku, nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Agencji Artystycznej Uśmiech z przedstawieniem teatralnym pt. „Gburek w krainie mydła”. Tym razem dzieci poznały Gburka – najbardziej kapryśnego krasnala ze wszystkich krasnoludków. Wiecznie niezadowolonego, a najbardziej kiedy nadchodzi pora mycia się lub sprzątania w chatce. Bajka przypomniała przedszkolakom jak ważna jest higiena osobista ale także dbanie o porządek.

"Budujemy teleskop. Dzień Słońca" - zajęcia bi

28 maja 2019 roku, dzieci z grupy 5B wzięły udział w zajęciach bibliotecznych pt. „Dzień Słońca” w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi. Celem dzisiejszych zajęć było wzbogacenie wiedzy i słownictwa na temat Ziemi jako planety, zapoznanie z postacią Kopernika oraz zwrócenie uwagi na konieczność ochrony Ziemi przed szkodliwą działalnością ludzi.

Życzenia z okazji Dnia Matki

Kochana Mamo z okazji Twego święta, mam dla Ciebie bukiet życzeń. Niech Twa buzia będzie zawsze tak słonecznie roześmiana. Niech Ci szczęście oraz zdrowie nieustannie dopisuje. Niech się Twe skryte marzenia w każdym dniu realizują.

"Kotostrofy czyli o kotach strofy" - spotkanie czy

21 maja 2019 roku, po raz kolejny dzieci spotkały się z panią Ewą z Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Nogajowej w Czeladzi, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzisiaj Pani Ewa przeczytała książkę Agnieszki Frączek pt. „Kotostrofy czyli o kotach strofy”.

"Śmieci segregujesz - przyrodę ratujesz" - warsz

17 maja 2019 roku, w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty ekologiczne pt. „Śmieci segregujesz – przyrodę ratujesz”, pod patronatem Urzędu Miasta oraz spółki ALBA. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z selektywną zbiórką odpadów.

"Pasowanie na czytelnika" - zajęcia biblioteczne

17 maja 2019 roku, grupa 0 wzięła udział w uroczystym Pasowaniu na czytelnika w Filii Nr 1 MBP w Czeladzi. Pani Anetka dokonała pasowania i przedszkolaki stały się pełnoprawnymi członkami biblioteki po złożeniu przyrzeczenia.

5-latki B lubią rozwiązywać krzyżówki

Przedszkolaki z grupy 5B bardzo lubią rozwiązywać krzyżówki i odgadywać hasła. Krzyżówka to edukacyjna zabawa, przy której poćwiczyć można abstrakcyjne myślenie, nauczyć się literek i podstaw pisania a przede wszystkim spędzić miło wspólny czas.

"PszCzeladź 2019" - występ przedszkolaków na ta

11 maja 2019 roku, w Parku Kościuszki w Czeladzi odbyły się III Targi Pszczelarstwa i Ekologii „PszCzeladź 2019”. Z tej okazji dzieci z grup: 3A, 5A, 5B i 0 wystąpiły z programem artystycznym. Przedszkolaki zagrały na Bum bum rurkach i instrumentach muzycznych oraz zatańczyły do utworu Czekolada oraz Pszczoły. Dzieci zostały nagrodzone drobnymi upominkami ufundowanymi przez Urząd Miasta Czeladź.

"Wypukłodruk z plasteliny" - zajęcia biblioteczn

07 maja 2019 roku, dzieci z grupy 5A wzięły udział w zajęciach bibliotecznych pt. „Wypukłodruk z plasteliny” w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi. Na dzisiejszych zajęciach pięciolatki dowiedziały się co to jest druk wypukły, wklęsły i płaski.

"Barwy narodowe oczami dziecka" - rozstrzygnięcie

06 maja 2019 roku, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Nogajowej w Czeladzi, odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom gminnego konkursu plastycznego pt. „Barwy narodowe oczami dziecka”. Organizatorem konkursu było nasze przedszkole. Jego celem było kształtowanie wśród dzieci poczucia świadomości narodowej. Uroczystego wręczenia nagród dokonała Pani Beata Zawiła – zastępca Burmistrza Miasta Czeladź.