28 LIS 2014

Wyścig butów
Andrzejki w 5, 6-latkach
Lanie wosku

"W przedszkolu zabawa, Andrzejek to czas
Niech magia i wróżba, królują wśród nas"

28 listopada 2014 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Andrzejki”. Ten dzień w naszym przedszkolu stał się dla wszystkich dzieci, okazją do wspaniałej zabawy, ale również szansą na zapoznanie się z tradycjami ludowymi związanymi z obchodami dnia św. Andrzeja. Przedszkolaki przeniosły się w zaczarowany świat magii i wróżb dzięki najbardziej popularnym wróżbom i magicznej kuli. Dzieci poznały znaczenie kolorów, magicznych liczb, koła fortuny, układały buty, itp. Wróżby przeplatane były tajemniczymi zaklęciami. Wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Jednak najwięcej radości i wrażeń dostarczyła dzieciom ostatnia wróżba – czyli lanie wosku. Z powstałych kształtów, dzieci próbowały odczytywać co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Na zakończenie dzieci pokolorowały andrzejkowe obrazki. Andrzejki są okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie, dlatego tak chętnie obchodzimy ten dzień.