"Hektor" - spotkanie czytelnicze

19 marca 2019 roku, dzieci spotkały się z panią Ewą z Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Nogajowej w Czeladzi, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzisiaj dzieci poznały książkę Steve Barnes pt. „Hektor”.

I miejsce w konkursie plastycznym "Mój własny an

W Przedszkolu Miejskim nr 11 w Będzinie, odbyło się uroczyste podsumowanie IX edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Mój własny anioł”. Nasze przedszkole w tym konkursie reprezentowała Laila Mierzejewska z grupy 5B, która zajęła I miejsce. Za swoją pracę otrzymała Dyplom oraz książkę. Gratulujemy !!!

"Legenda o Smoku Wawelskim" - Teatr Uśmiech

12 marca 2019 roku, nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Agencji Artystycznej Uśmiech z przedstawieniem teatralnym pt. „Legenda o Smoku Wawelskim”. Wraz z dzielnym rycerzem dzieci wyruszyły w świat, aby uwolnić księżniczkę porwaną przez, jak wieść niosła groźnego smoka.

Mobilne Planetarium Quasar - seans edukacyjny

07 marca 2019 roku, wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym Planetarium Quasar z Olkusza. Najmłodsze dzieci obejrzały seans pt. „ABC Kosmosu”, starsze grupy seans pt. „Poszukiwacze życia”. Pokaz, dla każdej z grup, odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej.

"Dzień Języka Ojczystego. Gwary w języku polski

05 marca 2019 roku, dzieci z grupy 5A wzięły udział w zajęciach bibliotecznych pt. „Dzień Języka Ojczystego. Gwary w języku polskim” w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z pojęciem gwary i dialektu oraz słownictwem charakterystycznym dla niektórych regionów naszego kraju.

Dzień Otwarty dla przyszłych przedszkolaków

01 marca 2019 roku, nasze przedszkole otworzyło swoje drzwi dla dzieci i ich rodziców/opiekunów, które jeszcze nie uczęszczają do przedszkola a chciałyby rozpocząć przygodę z naszym przedszkolem od września 2019 roku.

Pasowanie na Przedszkolaka - grupa 3B

07 lutego 2019 roku, w naszym przedszkolu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka dzieci z grupy 3B, dla których był to pierwszy występ przed publicznością. To szczególnie ważny dzień dla maluchów, gdyż stają się pełnoprawnymi przedszkolakami.

"Odlotowe lekcje" - pokaz drapieżnych ptaków

05 lutego 2019 roku, w ramach zajęć „Odlotowe lekcje” zorganizowanych przez Stowarzyszenie Ptaszyniec, nasze przedszkole odwiedzili niezwykli goście czyli drapieżne ptaki, m. in.: puszczyk, płomykówka, pustułka, puchacz wraz ze swoimi opiekunami.

"Zwierzęta i zwierzątka" - spotkanie czytelnicze

31 stycznia 2019 roku, po raz kolejny dzieci spotkały się z panią Ewą z Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Nogajowej w Czeladzi, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzisiaj dzieci poznały książkę Zbigniewa Dmitroca pt. „Zwierzęta i zwierzątka. Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe”.

Bal z Babcią i Dziadkiem

30 stycznia 2019 roku, w Hali Sportowej MOSiR w Czeladzi, odbył się Bal Przebierańców z Babcią i Dziadkiem. Przed balem dzieci złożyły życzenia oraz zaśpiewały babciom i dziadkom z okazji ich niedawnego święta. Następnie rozpoczął się Bal Przebierańców, na którym wszystkich małych i dużych gości zabawiał wodzirej DJ Wujek Misiek.