25 CZE 2018

Program edukacyjny "Mamo, Tato, wolę wodę"

Logo programu

W roku szkolnym 2017/18 nasze przedszkole kolejny raz przystąpiło do udziału w realizacji 10 już edycji programu edukacyjnego „Mamo, Tato, wolę wodę”, prowadzonego przez Żywiec Zdrój przy wsparciu Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka.  Głównym celem programu jest edukowanie dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenia dla całego środowiska. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać zasady zdrowego żywienia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie oraz dowiedzieć się więcej o jej właściwościach, zastosowaniach i sposobach oszczędzania. Z myślą o rodzicach i ich pociechach powstał serwis internetowy http://www.wolewode.pl zawierający kompendium wiedzy o zdrowym żywieniu i rozwoju dzieci, z zabawami i grami zachęcającymi najmłodszych do picia wody. Zapraszamy.