19 CZE 2015

Żegnamy starszych kolegów
Polonez
Starszaki żegnają przedszkole

19 czerwca 2015 roku, w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Pożegnania przedszkola przez najstarsze dzieci. Wśród gości oprócz rodziców/opiekunów byli m.in.: Burmistrza Miasta Czeladź Pan Zbigniew Szaleniec, Kierownik Referatu Edukacji Pani Ilona Grudzień, Prezes ZNP Pani Maria Kańtoch, Kierownik Filii Nr 1 MBP Pani Aneta Homel oraz Wicedyrektor MZS SP2 Pani Joanna Czerniakowska. Zaproszonych gości powitała Pani Dyrektor, która potem oddała głos przedszkolakom, które pożegnały się ze swoimi paniami i młodszymi kolegami, prezentując przygotowany program artystyczny. Wiersze i piosenki opowiadały o pożegnaniu, tęsknocie, ale i nowych zadaniach czekających przed przyszłymi uczniami. W pożegnaniu starszych kolegów wzięły udział także dzieci z młodszych grup i podziękowały za przyjaźń oraz wspólnie spędzony czas. Złożyły także uroczystą przysięgę, w której obiecywały być godnymi następcami starszaków i przejęły totem „Słonecznego uśmiechu”. Po części artystycznej Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za występ i życzyła sukcesów na dalszym szczeblu edukacji jakim będzie szkoła a rodzicom/opiekunom podziękowała za współpracę i zaufanie. Na zakończenie uroczystości goście z Urzędu Miasta wręczyli dzieciom dyplomy ukończenia przedszkola oraz pamiątkowe kubki z logo przedszkola. Rodzice w imieniu swoim i swoich dzieci podziękowali Pani dyrektor, nauczycielkom i wszystkim pracownikom przedszkola za serce, trud oraz cierpliwość okazaną ich pociechom. Po oficjalnej części, już w salach były pamiątkowe zdjęcia, uściski, łzy bo smutno jest rozstać się z salą, kolegami, koleżankami i paniami, z osobami, z którymi spędziło się wiele miłych chwil. Wszystkim dzieciom życzymy udanych wakacji i wielu sukcesów w szkole.