"Posprzątaj z nami Czeladź"

21 kwietnia 2016 roku, wszystkie nasze przedszkolaki przyłączyły się akcji „Posprzątaj z nami Czeladź” w związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi.

„Ale heca! Ale draka! Nowe wiersze o zwierzakach

21 kwietnia 2016 roku, dzieci spotkały się po raz kolejny z panią Ewą z Filii Nr 1 MBP, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, która zapoznała dzieci z dowcipnymi wierszami z książki pt. „Ale heca! Ale draka! Nowe wiersze o zwierzakach” autorstwa Rafała Witka.

Muzeum Chleba w Radzionkowie

20 kwietnia 2016 roku, dzieci z grupy 5 – latków B pojechały na wycieczkę do Muzeum Chleba w Radzionkowie.

Zawody w kręgle w DPS SENIOR

19 kwietnia 2016 roku, dzieci z grupy 5 – latków A odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „SENIOR” im. Jana Kaczmarka w Czeladzi. Przedszkolaki zostały zaproszone przez „seniorów” na rozegranie zawodów w kręgle.

"Pierwsze koty za płoty" - Baśniowa Kapela

14 kwietnia 2016 roku, po raz kolejny gościliśmy artystów z Baśniowej Kapeli – Państwa Szafrańców z przedstawieniem muzycznym pt. „Pierwsze koty za płoty”.

"Międzynarodowy Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki

12 kwietnia 2016 roku, dzieci z grupy 5 – latków A, wzięły udział w zajęciach bibliotecznych w Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki, pt. „12 kwietnia Międzynarodowy Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki”.

"Pokonaj cukrzycę" - Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietna 2016 roku, dzieci z grupy 5 – laków A obchodziły Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem „Pokonaj cukrzycę”.

"Dzień Kosmonautyki" - zajęcia biblioteczne

7 kwietnia 2016 roku, dzieci z grupy 5 – latków B, wzięły udział w zajęciach bibliotecznych w Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki. Tematyka poświęcona była zbliżającemu się Dniu Kosmonautyki.

Wycieczka do Planetarium w Chorzowie

31 marca 2016 roku, dzieci z grupy 5 – latków A i B pojechały na wycieczkę do Planetarium Śląskiego im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie, największego i najstarszego w Polsce planetarium i obserwatorium astronomicznego.

"Przegońmy Smo(g)ka - konkurs plastyczny

Nasze przedszkole bierze udział w konkursie plastycznym pt. „Przegońmy Smo(g)ka”, zorganizowanym przez Muzeum Górnictwa Węglowego oraz Urząd Miejski w Zabrzu z okazji XXIII „Tygodnia Ziemi” pod hasłem „Odpowiedzialny Śląsk”.