11 WRZ 2014

"Pary nie do wiary" - spotkanie czytelnicze

4, 5-latki
5, 6-latki
4-latki

Od kilku lat w naszym przedszkolu organizowane są raz w miesiącu, czytelnicze spotkania dzieci z paniami z Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. I w tym roku szkolnym kontynuujemy nasze spotkania, tak więc 11 września 2014 roku, odbyło się pierwsze powakacyjne czytanie. Dzieci poznały tomik wierszy Urszuli Kozłowskiej „Pary nie do wiary”. Humorystyczne opowiastki w zabawny sposób pozwalały kojarzyć wyrazy o podobnym brzmieniu np. por i pora, jeż i jeżyna, żaba i żabot, brud i bródka, strug i struga, loch i locha, grad i gratka. Przedszkolakom bardzo podobały się kolorowe ilustracje, które sprawiały, że łatwiej kojarzyły przedmiot z odpowiednią nazwą. Polecamy rodzicom/opiekunom tego typu utwory, które pozwalają dzieciom na rozwój słuchu fonematycznego, który leży u podstaw rozumienia wypowiedzi ustnych, umożliwiając prawidłowy odbiór i różnicowanie dźwięków mowy a także w niezauważalny i bezbolesny sposób przenoszą dziecko ze świata zabawy do świata nauki.