15 PAŹ 2014

Światowy Dzień Mycia Rąk 2014

Dzień Mycia Rąk w 4-latkach
Dzień Mycia Rąk w starszakach

15 października 2014 roku, w naszym przedszkolu już po raz trzeci obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem akcji jest uświadamianie i kreowanie nawyków mycia rąk u najmłodszych, podkreślenie ogromnego znaczenia mycia rąk wodą i mydłem, a tym samym zapobieganie chorobom związanym z nieprzestrzeganiem prawidłowej higieny. Tak jak w poprzednich latach akcję poprowadzili Państwo Monika i Łukasz Wesołowscy – rodzice Jeremiego, będący wolontariuszami Firmy Unilever Poland Services Sp. z o.o. w Katowicach, którzy przeprowadzili pogadanki i zabawy edukacyjne w grupie 4 i 5, 6 – latków. Nie obyło się oczywiście bez zademonstrowania techniki prawidłowego mycia rąk, przypomnieniu dzieciom, że równie ważne jest także ich wytarcie do sucha. Następnie w łazience dzieci mogły zaprezentować jak poprawnie potrafią umyć ręce. Na zakończenie spotkania dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, że będą pamiętać o myciu rąk. Firma Unilever sprawiła przedszkolakom miłą niespodziankę w postaci opasek, naklejek i pamiątkowych dyplomów. Dzisiejsza akcja pozwoliła dzieciom utrwalić wiedzę na temat właściwej higieny rąk i jej wpływu na zdrowie.

Pani Dyrektor wraz z personelem i dziećmi,

składa serdeczne podziękowania

sponsorowi - Firmie Unilever Poland Services Sp. z o.o. w Katowicach.

oraz Państwu Wesołowskim,

za zorganizowanie i przeprowadzenie