26 LIS 2015

Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa 2015

Uroczysty przemarsz sportowców

26 listopada 2015 roku, dzieci z grupy 5 – latków B wzięły udział w „Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaka” w Hali Sportowej MOSiR w Czeladzi pod patronatem Przedszkola Publicznego nr 7 im. „Bajkowej Przygody”, Przedszkola Publiczne nr 9 im. „Baśniowej Krainy”, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Urzędu Miasta Czeladź. Celem imprezy było propagowanie kultury fizycznej i promowanie sportu jako aktywnego wypoczynku i świetnej zabawy. Olimpiada rozpoczęła się uroczystym przemarszem wszystkich uczestników zabawy czyli reprezentacji czeladzkich przedszkoli. Każdą placówkę reprezentowała 10 – osobowa drużyna. Nasze przedszkole reprezentowali: Asia B., Amelka B., Natalka P., Magda S., Julia B., Mateusz P., Jeremi W., Dawid G., Kacper Sz., Bartek S. Nasze hasło, które zagrzewało do walki brzmiało: Na sukcesy nie czekamy, sport dla zdrowia uprawiamy”. Startowaliśmy w różnych konkurencjach takich jak: rzut woreczkiem do celu, skoki w worku, bieg z przeszkodami, bieg z piłeczką na łyżce, wyścig stonogi, przechodzenie przez szarfę, czołganie pod drążkami, talerzyki, itp. Rywalizacja była duża i dzieci wykazały ogromne zaangażowanie w zdrowej i uczciwej walce. Reszta grupa gorąco nas dopingowała na widowni, głośno krzycząc hasło, które zagrzewało do walki: Pepsi – cola, cola – pepsi, ci z czwóreczki, są najlepsi”. Po każdej konkurencji zostawały przyznawane punkty przez Jury, w składzie: Zastępca Burmistrza Miasta Czeladź – Pani  Beata Zawiła, Zastępca Burmistrza Miasta Czeladź – Pani  Elżbieta Dmitruk, Naczelnik Wydziału  Edukacji i Polityki Społecznej – Pani Małgorzata Ochęduszko – Ludwik, Inspektor Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej – Pani Justyna Lisowska, Radni Rady Miejskiej: Pani Irena Owczarz, Pan Kamil Kowalik, Pan Wojciech Maćkowski oraz Dyrektor MOSiR – Pan Henryk Michalski. Przedszkolaki radziły sobie tak wspaniale, że ostatecznie wszystkie zajęły pierwsze miejsce. Najprzyjemniejszą chwilą dla małych sportowców było wręczenie medali i dyplomów oraz pucharu przez Panią Burmistrz Beatę Zawiłą. Każdy olimpijczyk otrzymał drobne upominki. Olimpiada sportowa była super doświadczeniem sportowym przedszkolaków. Do przedszkola wróciliśmy w doskonałych humorach.

Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa 2015

• Grupa 5-latków B - Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa 2015 Grupa 5-latków B - Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa 2015
  • Uroczysty przemarsz - Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa 2015 Uroczysty przemarsz - Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa 2015
  • Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa 2015 Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa 2015