22 WRZ 2017

Dzień Otwarty w Szkole Policji w Katowicach

Spotkanie z policjantami

22 września 2017 roku, nasze przedszkolaki z grup 0 i 0A pojechały na wycieczkę do Szkoły Policji w Katowicach, w której odbył się po raz pierwszy Dzień Otwarty dla przedszkolaków. Pomimo złej pogody szkołę odwiedziło prawie tysiąc przedszkolaków, które mogły przyjrzeć się z bliska jak szkoli się policjantów w jedynej na południu Polski szkole Policji. Pan komendant symbolicznie przekazał dzieciom władze w policyjnej szkole na ten jeden wyjątkowy dzień. Pierwszą z atrakcji w jakich uczestniczyły starszaki, był pokaz sprawności policjantów, a także zaprezentowanie tresury psów policyjnych na terenie toru przeszkód. W budynku dydaktycznym dzieci uczestniczyły w pogadankach z zagadnień kryminalistyki i otrzymały pamiątkową kartę daktyloskopijną z własnym odciskiem palca. Kolejna atrakcją była możliwość przyjrzenia się z bliska pojazdom policyjnym, założenia kasku czy kamizelki oraz przyjrzenia się wyposażeniu wozu policyjnego. Wiele emocji dostarczył dzieciom konkurs na torze przeszkód. Trójka najszybszych zwycięzców czyli: Julian, Bartek i Natalia, została nagrodzona medalami i prezentami. Starszaki wróciły do przedszkola bardzo zadowolone z bagażem nowych doświadczeń i wrażeń.

Dzień Otwarty w Szkole Policji w Katowicach

• Dzień Otwarty w Szkole Policji w Katowicach Dzień Otwarty w Szkole Policji w Katowicach
  • Pierwsza