01 CZE 2015

Dzień Dziecka na sportowo - "Mały Olimpijczyk"

Zawody 3-latków
Zawody 4-latków
Zabawy na ogrodzie
Zabawy na ogrodzie - 4, 5-latki

1 czerwca 2015 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka na sportowo pod hasłem „Mały Olimpijczyk”. Wykorzystując atut naszego dużego ogrodu wychowawczynie przygotowały olimpiadę sportowa dla dzieci z wszystkich grup wiekowych. Przedszkolaki podzielone na 3 grupy wiekowe, były podzielone na 2-3 zespoły, które ze sobą rywalizowały w różnych konkurencjach, np. bieg do szarfy, przenoszenie piłeczki na łyżce, celowanie piłką lub woreczkiem do bramki/kosza, układanie piramidy z klocków, slalom między chorągiewkami, bieg w workach, tunel, przeciąganie liny, skoki na piłce i itp. W dzieci wstąpił ogromny duch walki – nikt nie czuł się przegrany, tak więc wszyscy otrzymali dyplomy Małego Olimpijczyka i słodycze. Na zakończenie olimpiady dzieci bawiły się przy muzyce. Miłą niespodzianką na koniec dnia były lody na podwieczorek.