Spotkanie ze strażakami

14 czerwca 2019 roku, nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czeladzi. Wizyta strażaków wzbudziła ogromne zainteresowanie wszystkich dzieci. Jednak największym powodzeniem cieszył się wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Dzieci miały możliwość poznać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy.

"Wyliczanki bez trzymanki" - spotkanie czytelnicze

13 czerwca 2019 roku, po raz ostatni w tym roku szkolnym, dzieci spotkały się z panią Ewą z Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Nogajowej w Czeladzi, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzisiaj spotkanie odbyło się w ogrodzie przedszkolnym, gdzie poznaliśmy książkę Agnieszki Frączek pt. „Wyliczanki bez trzymanki”.

Uroczysta akademia z okazji Dnia Mamy i Taty 2019

12 czerwca 2019 roku, odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość szczególna - świętowaliśmy bowiem Dzień Mamy i Taty. Te dwa święta to bardzo szczególne dni, gdyż pozwalają dzieciom na wspólne przeżywanie radości i okazywanie miłości rodzicom poprzez czynne uczestnictwo w uroczystości z okazji ich święta. Tak więc i dzisiaj były życzenia, piosenki i tańce.

5-latki B w odwiedzinach u strażaków

11 czerwca 2019 roku, dzieci z grupy 5B, wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Czeladzi. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą strażaków, ze sprzętem jakim się posługują, utrwalenie znajomości numerów alarmowych i zasad bezpieczeństwa oraz budzenie szacunku do pracy strażaków.

Wycieczka do Parku Miejskiego i Mini Zoo w Kazimie

7 czerwca 2019 roku, dzieci z grupy 0, a 10 czerwca maluchy z grupy 3A, pojechały na wycieczkę do Parku Miejskiego im. Jacka Kuronia oraz Mini Zoo w Kazimierzu Górniczym. To naprawdę niesamowite miejsce zaoferowało przedszkolakom moc różnorodnych atrakcji.

"Plastusiowy pamiętnik" - wycieczka do Teatru Dzi

6 czerwca 2019 roku, dzieci z grupy 5A i 5B wyjechały do Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie na spektakl pt. „Plastusiowy pamiętnik”. Dzieci z zapartym tchem śledziły przygody Plastusia – ludzika z plasteliny, który zamieszkał w piórniku Tosi.

"Fascynujący świat pszczół" - warsztaty pszcze

05 czerwca 2019 roku, w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty pszczelarskie pt. „Fascynujący świat pszczół”, zorganizowanych przez Pasiekę „Boża Iskierka”. W trakcie zajęć dzieci miały możliwość poznania zwyczajów pszczół. Z zainteresowaniem oglądały wnętrze ula, plastry pszczele oraz wszystkie najbardziej potrzebne w pszczelarstwie narzędzia. Dzieci miały także okazję spróbować miodu i pyłku kwiatowego.

"Mini Liga Mistrzów" - Dzień Dziecka na stadioni

3 czerwca 2019 roku, dzieci z grupy 0 wzięły udział w kolejnej już edycji Dnia Dziecka pt. „Z przedszkola na stadion”, którego organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miasto Czeladź. W tym roku impreza odbyła się pod hasłem „Mini Liga Mistrzów”. Dzieci rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach sportowych w 18 strefach pod okiem trenerów i instruktorów.

Dzień Dziecka w naszym przedszkolu

3 czerwca 2019 roku, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka. Wykorzystując atuty naszego dużego ogrodu, wychowawczynie oprócz wspólnych zabaw i gier, przygotowały niespodzianki, m.in. malowanie twarzy, bańki mydlane oraz wodne balony. Piękna pogoda sprzyjała świetnej zabawie.

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

Kochane przedszkolaki z okazji Waszego święta - Dnia Dziecka, życzymy Wam, aby codziennie spotkało was coś miłego i dobrego, uśmiechu od ucha do ucha od rana do wieczora, nieustannego odkrywania piękna i wspaniałości świata, rozwijania swoich licznych talentów oraz radosnego, twórczego i bezpiecznego pobytu w naszym słonecznym przedszkolu !!!