19 CZE 2015

Akcja "Posadź swoje drzewko"

Akcja
Akcja ekologiczna
Akcja "Posadź swoje drzewko"

W roku szkolnym 2014/15, nasze przedszkole przystąpiło do akcji „Posadź swoje drzewko”, którego organizatorem jest Fundacja Ekologiczna „Silesia” w Katowicach, a jednostką finansującą nasadzenia jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Cele akcji jest m.in.: popularyzacja budowy mini ogrodów botanicznych i mini arboretów, wzbogacenie w zieleń krajobrazu terenu województwa śląskiego, poprawa estetyki terenu placówek oświatowo–wychowawczych, wzrost świadomości środowiskowej, rozbudzenie odpowiedzialności i troski za środowisko wokół, budowanie więzi emocjonalnej z przyrodą oraz kształtowanie właściwego stosunku do świata żywego. Zagospodarowanie terenów wokół naszej placówki pomoże w wychowywaniu młodego pokolenia w poczuciu odpowiedzialności i troski za środowisko lokalne. Przedszkolaki mają możliwość poznania różnych odmian iglaków i krzewów, a także brać czynny udział w ich pielęgnacji.